Home centrum prasowe Bądź spokojny na wakacjach!

Bądź spokojny na wakacjach!

0 1837

Czy istnieje odpowiednie ubezpieczenie dla mnie? Sprawdź ile wiesz na temat ubezpieczeń podróżnych.

Ubezpieczenie podróżne jest przeznaczone naprawdę dla wszystkich, poczynając od zapalonych sportowców poprzez zwolenników plażowania, aż po amatorów dłuższych wypraw, ekspedycji czy po prostu osoby podróżujące służbowo. Nawet podczas zwiedzania Krakowa, Warszawy czy Białegostoku może się okazać potrzebna pomoc. W nieoczekiwanej sytuacji ochroni ono Ciebie i Twoją rodzinę, dlatego w te urlopowe noce będziecie mogli spać spokojnie.
Odpowiednie zaplanowanie własnej podróży wymaga często dużo cierpliwości, czasu i pieniędzy. Nagła choroba podczas wyjazdu, zaginięcie bagażu, uszkodzony sprzęt sportowy mogą szybko zepsuć wakacyjny wypad. Nie pozwól więc, aby Twój wysiłek poszedł na marne! Bardzo szeroka oferta ubezpieczeń podróżnych Towarzystwa Ubezpieczeń Europa pozwoli Ci na dostosowanie polisy na miarę własnych potrzeb.

Jakie ubezpieczenie podróżne powinienem/-nam wybrać?

Zweryfikujmy ten problem na podstawie konkretnych przykładów z Białegostoku. Weźmy na początek ubezpieczenia podróżne krótkoterminowe:

„Zaplanowałem wycieczkę rowerową”

(Darek, lat 32, planuje przemierzyć region Puszczy Białowieskiej na dwóch kółkach) – jest to przykład podróży w obrębie kraju zamieszkania, a więc pan Darek powinien się zdecydować na ubezpieczenie NNW Polska. Jest to ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski, obejmująca dodatkowo strefę przygraniczną do 30 km, ale z wyłączeniem Białorusi. W zależności od potrzeby nasz podróżnik może wybrać jeden z trzech pakietów: Standard, Standard Plus (zawiera dodatkowo ubezpieczenie kosztów ratownictwa i poszukiwań) oraz VIP (zawiera dodatkowo ubezpieczenia kosztów ratownictwa i poszukiwań, ubezpieczenie kosztów rehabilitacji na terenie RP, ubezpieczenie kosztów pierwszej pomocy medycznej). Co ważne, zakres ubezpieczenia w każdym z nich obejmuje uprawianie turystyki kwalifikowanej, czyli min. właśnie jazdę na rowerze, a każdy pakiet można jeszcze rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu, o odpowiedzialność cywilną, sporty wyczynowe lub ekstremalne, a w innych wypadkach o wykonywanie pracy fizycznej.

„Lecę do Barcelony”

(Katarzyna, lat 35, zaplanowała 4-dniowy City Break w stolicy Katalonii) – mimo krótkiego wyjazdu nikt nie jest w stanie przewidzieć nagłych wydarzeń takich jak: nieszczęśliwy wypadek, zagubienie bagażu, kradzież portfela, czy dokumentów np.: podczas spaceru po La Rambla w Barcelonie. Są to sprawy, na które nie zawsze mamy wpływ, dlatego też Pani Katarzyna powinna wybrać jeden spośród wielu pakietów ubezpieczenia podróżnego Travel World (Standard, Standard Plus, VIP, The Best). W ofercie Standard jest już zawarte NNW, ratownictwo, bagaż i turystyka kwalifikowana. Standard Plus i VIP mają zawarte wyższe koszty leczenia (KL) i dodatkowo obejmują ubezpieczenie OC (ale niezwiązane z uprawianiem sportów). Jeżeli pani Katarzyna ma zdiagnozowaną jakąkolwiek chorobę przewlekłą powinna też pamiętać o niej planując wyjazd. Wówczas należałoby rozszerzyć któryś z powyższych pakietów o choroby przewlekłe (CP) lub wykupić od razu ubezpieczenie The Best, które oprócz CP jest poszerzone też o Komfortową Kieszeń (na wypadek kradzieży) i ubezpieczenie domu lub mieszkania na czas podróży. Innym turystom ten pakiet może być najlepszym wyborem ze względu na fakt, że obejmuje też sporty wysokiego ryzyka takie jak: jazda na quadach, rafitng czy kitesufring itp.

„Lecę do Grecji z rodziną”

(Anna, lat 30, leci z mężem i dwójką małych dzieci) – tutaj podobnie jak w powyższym przypadku, najlepszym wyborem będzie ubezpieczenie Travel World. Sam fakt, że pani Anna podróżuje z dziećmi, daje możliwość zakupu ubezpieczenia podróżnego w wariancie rodzinnym, a więc w niższej cenie niż w wypadku wariantu indywidualnego. Sumy ubezpieczeń kosztów leczenia mieszczą się w przedziale od 15 tys. euro aż do 100 tys. euro, co gwarantuje większy spokój na wakacjach nawet tym najbardziej zapobiegliwym rodzicom.

„Jadę samochodem”

(Piotr, lat 44, wybrał rodzinne wakacje z dojazdem własnym do Chorwacji, ale ma wątpliwości czy zabrać ze sobą najmniejszego członka rodziny – Azora) – ochrona auta i jego pasażerów podczas podróży jest bardzo ważna, dlatego do ubezpieczenia Travel World pan Piotr powinien koniecznie dodać ubezpieczenie Car Assistance. W przypadku awarii taka opcja obejmuje wiele świadczeń technicznych takich jak dostarczenie potrzebnych części czy holowanie auta. Ponadto pokrywa nawet koszty wyżywienia i noclegu w momencie przerwania podróży ze względu na czas naprawy pojazdu. Pan Piotr, jako posiadacz czworonoga, nie musi też obawiać się o odpowiedzialność cywilną dzięki ubezpieczeniu dla psów i kotów, które obejmuje też koszty leczenia weterynaryjnego za granicą i Assistance tj. możliwość np. telefonicznej rezerwacji wizyty dla zwierzaka. Wówczas dzieci będą mogły się cieszyć obecnością ukochanego pupila podczas podróży.

„Planuję wypad na narty”

(Barbara, lat 25, jedzie ze znajomymi w Alpy) – tutaj, czy to przy lotniczej, czy to samochodowej wyprawie, Pani Barbara nadal ma bardzo szeroki wybór ubezpieczeń podróżnych:
– jeśli ubezpieczenie kosztów leczenia nasi narciarze już mają, to wystarczy dokupić tylko OC i ubezpieczenie sprzętu. Idealnie do tego nadaje się ubezpieczenie Ski&Sport (Pakiet Ski Świat lub Ski Polska dla narciarzy czy snowboardzistów lub pakiet Sport Świat lub Sport Polska też przy innych formach aktywnego wypoczynku);
– w innym wypadku dobra będzie opcja Travel World, która powinna być jednak rozszerzona o sporty wysokiego ryzyka oraz pakiet Ski Świat. Gdyby Pani Barbara wybrała Tatry, to ubezpieczenie Travel World zastąpimy pakietem NNW Polska, a Ski Świat opcją Ski Polska. Warto zastanowić się też nad ubezpieczeniem Artroskopii i Rehabilitacji lub też nad pakietem leczenia po powrocie z podróży (do kwoty, na jaką podróżny się wcześniej ubezpieczył).
– ostatnią wersją ubezpieczenia jest już pełna opcja – polisa Sport & Fun zawierająca w pakietach Active Fun i Max Fun: koszty leczenia, ratownictwa, NNW, bagaż, OC (limit do uprawiania sportów), turystykę kwalifikowaną, sporty wysokiego ryzyka, ubezpieczenie kosztów karnetu oraz samego sprzętu sportowego. Sport & Fun ma też możliwość poszerzenia o Car Assistance przy dojeździe samochodem. Innym podróżnym taka konfiguracja może odpowiadać ze względu na możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o sporty ekstremalne i te uprawiane wyczynowo zarówno zimą jak i latem.

„Wyjeżdżam w delegację do jednego z krajów UE”

(Jakub, lat 41, jest elektrykiem w międzynarodowej firmie) – tutaj najkorzystniej wypada ubezpieczenie Travel World krótkoterminowe w dowolnym pakiecie, ale powinno być koniecznie poszerzone o niebezpieczną pracę fizyczną. Poszerzenie to chroni pana Jakuba w wypadku zdarzeń losowych np. przy pracy
na wysokości lub w wypadkach powstałych podczas używania elektronarzędzi.

Przykłady wyjazdów długoterminowych:

„Wybieram się na dłuższe wakacje do USA”

(Paweł, lat 27, wygospodarował 2 miesiące na objazd Stanów Zjednoczonych) – najlepsze warunki w przypadku pana Pawła oferuje ubezpieczenie Travel World długoterminowe obejmujące przedziały 90/180/365 dniowe. Powinien on jednak pamiętać, że w przypadku właśnie USA (ale też Kanady, Japonii i Australii w wariantach krótko i długoterminowych) koszty leczenia ambulatoryjnego są ograniczone od 2000 do 5000 euro. Jedynie w opcji The Best powyższe koszty liczymy aż do wysokości sumy ubezpieczenia KL (100 000 euro!).

„Często odwiedzam rodzinę w Paryżu”

(Joanna, lat 38, kilka razy w roku odwiedza siostrę za granicą) – Pani Joanna powinna wybrać jedną z opcji ubezpieczenia długoterminowego Travel World, ponieważ będzie ona o wiele tańsza niż zakup kilku ubezpieczeń krótkoterminowych w ciągu roku. Należy jednak pamiętać, że jednorazowy pobyt za granicą nie może przekraczać 45 dni.
A w czasie nieobecności Pani Joanny ubezpieczenie Family Assistance zapewni opiekę nad starszym członkiem rodziny pozostającym w kraju.

Towarzystwo Ubezpieczeń Tu Europa nie ogranicza się jedynie do ubezpieczeń dla osób wyjeżdżających, ale posiada również w swojej ofercie ubezpieczenia podróżne dla cudzoziemców. Bez względu na to czy jesteś gościem z Ameryki, czy też obywatelem Polski, a na stałe pracujesz w Anglii, to ubezpieczenie Go Safe zostało stworzone właśnie dla Ciebie. Podobnie jak w wyżej opisanych wariantach masz niezwykle szeroki wybór pakietów obejmujących kompleksową pomoc w podróży: koszty leczenia czy ratownictwa i transportu w razie nagłego wypadku, zachorowania,
a nawet wypłatę świadczeń w wypadku śmierci. Każdy pakiet Go Safe (Mini, Standard, Standard Plus, Optimum) możesz też poszerzyć o opcje dodatkowe: od komfortowej kieszeni aż po sporty ekstremalne.

Wyrobiłem/-am kartę EKUZ – czy potrzebuję więc dodatkowego ubezpieczenia?

Jestem długoletnim pracownikiem oddziału 24Holiday w Białymstoku i z doświadczenia wiem, że podróżni często są przekonani, że bezpłatna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest wystarczająca przy wszystkich wyjazdach do krajów Unii Europejskiej. Niestety są w błędzie. Należy przede wszystkim pamiętać, że w przypadku konieczności sprowadzenia osoby chorej do kraju, EKUZ nie pokrywa kosztów transportu. Lotniczy powrót do kraju wraz z obsługą medyczną może kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro! Jest to tylko jeden z przykładów, a jakże ważny. Ubezpieczenie podróżne to naprawdę niewielki wydatek w porównaniu z kosztami takiej pomocy. Tym bardziej, że przy zakupie ubezpieczenia, młodzieży i studentom do 25 roku życia, rodzinom z dziećmi w wieku do 18 lat (maksymalnie dwoje dorosłych i troje dzieci) oraz grupom, proponujemy atrakcyjne zniżki. Dlatego bądź spokojny na wakacjach i zabezpiecz się przed wyjazdem!

Justyna Piechowska
tel: 698 981 184

Strona o mnie – moje podróże !

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Miłosza 2 lok. 61 15-265 Białystok;
tel.: (85) 874-42-24;

PODOBNE ARTYKUŁY

0 519

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź