Home poradnik podróżnika Ceny w turystyce – kilka mitów, o których musisz wiedzieć!

Ceny w turystyce – kilka mitów, o których musisz wiedzieć!

0 541

Planujesz zakup wakacji w biurze podróży i zastanawiasz się, gdzie założyć rezerwację żeby było najtaniej?
Słyszysz o gwarancji najniższej ceny, gwarancji niezmiennej ceny, sprzedawca na infolinii obiecuje Ci ,ze ma najtaniej ???
Wokół cen w turystyce narosło bardzo wiele mitów- postaram się je rzeczowo wyjaśnić.

MIT 1: W Internecie wakacje są tańsze.  Odpowiedź: Nieprawda !
Ceny w turystyce są odgórnie uregulowane przez organizatorów i obowiązuje zasada jednej ceny w każdym kanale sprzedaży. Każda forma zakupu (czyli w biurze agencyjnym, salonie, na infolinii i przez internet) cena jest dokładnie taka sama i nie ma możliwości by dana oferta kosztowała mniej. Niezależnie, czy rezerwację klikamy przez internet czy wybieramy zakup u doradcy, który zaopiekuje się klientami. W danej chwili, w danym momencie ceny są takie same.

MIT 2: Agencje turystyczne doliczają do cen wyjazdów wakacyjnych własną prowizję.  Odpowiedź: Nieprawda !
Prowizja, czyli zarobek agenta, jest już wkalkulowana w cenę wycieczki i opłacą ją organizator. Jeśli kupujesz wakacje na stronie www to zarabia wyłącznie organizator, a jeśli robisz to u agenta turystycznego to dokładnie ta sama kwota staje się zarobkiem osoby, która doradziła Ci w Twoich wakacyjnych wyborach. Idąc do agenta turystycznego nie martw się ! Cena oferty będzie dokładnie taka sama, jak w internecie i nikt nie obciąży cię dodatkowym rachunkiem. Nikt nie dolicza do cen wyjazdów prowizji, a zadba,  aby Twoja cena była jak najniższa.

MIT 3: W Internecie są inne oferty niż w stacjonarnych biurach podróży.  Odpowiedź: Nieprawda !
W każdym biurze stacjonarnym, agencyjnym czy salonie, na stronach organizatorów oraz na infolinii są dokładnie te same oferty. Nie ma czegoś takiego jak „specjalne oferty internetowe lub telefoniczne”. Każde biuro, które ma podpisaną umowę na sprzedaż ofert danego organizatora oferuje to samo, co znajduje się na jego stronie internetowej. Przychodząc do agenta turystycznego otrzymasz takie same oferty co w innych miejscach, gdzie są one dostępne. Pamiętaj, że dzięki swojej wiedzy – 24Holiday został pierwszym najlepszym agentem Roku 2017 w Polsce – agent potrafi wybrać najciekawsze i sprawdzone oferty, dzięki czemu nie musisz godzinami przeglądać setek różnych hoteli i możesz skorzystać z jego wiedzy.

MIT 4: Kupując bezpośrednio u organizatora jest taniej. Odpowiedź: Nieprawda !
Ceny w każdym kanale sprzedaży są takie same i jest to niezależnie od tego czy ta sama oferta sprzedawana jest w biurze własnym organizatora, czy u agenta turystycznego. Od tej reguły nie ma wyjątków i w żadnym miejscu nie jest taniej lub drożej. Wręcz przeciwnie, agenta w ofercie posiada wielu organizatorów i czasami może zaproponować tą samą ofertę w lepszej cenie od innego organizatora. Dobry agent ma dostęp do ofert wielu firm.

MIT 5: Klienci kupujący bezpośrednio u organizatorów traktowani są lepiej. Odpowiedź: Nieprawda !
Wszyscy klienci traktowani są tak samo, ponieważ niezależnie od miejsca, gdzie kupili swój wyjazd, stają się nabywcami jednakowego zestawu usług. Organizatorzy nie rozgraniczają i nie klasyfikują klientów po dokonanym zakupie. Żaden z klientów, niezależnie od miejsca dokonania zakupu nie jest traktowany lepiej lub gorzej.

MIT 6: Kupując tylko bezpośrednio u organizatora kilka razy ma się specjalne zniżki. Odpowiedź: Nieprawda !
Jeśli któryś z organizatorów oferuje specjalne zniżki dla stałych klientów to obowiązują one we wszystkich kanałach sprzedaży, również u agenta turystycznego. Oznacza to, że kupując ofertę organizatora u którego masz prawo do zniżki lojalnościowej, otrzymasz ją niezależnie czy wykupisz ją w salonie firmowym, w Internecie czy u agenta turystycznego współpracującego z wieloma markami.

Jeśli mój artykuł spodobał się i chcesz skorzystać z mojej wiedzy aby otrzymać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb
– serdecznie zapraszam do kontaktu:


Szymon Szempliński
tel: 501-748-502

Strona o mnie

Moje podróże

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Św. Mikołaja 1/1 15-419 Białystok;
tel.: (85) 742-07-74;
infolinia: 786-24-24-24

PODOBNE ARTYKUŁY

0 177

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź