Home poradnik podróżnika Po co mi agent turystyczny?

Po co mi agent turystyczny?

0 4284

Czy w dobie wszechobecnego Internetu potrzebny jest mi agent turystyczny ?

     Rynek turystyczny jest wielki jak ocean, to nawet nie morze ofert, w którym każdy śmiertelnik powinien się utopić próbując złowić najlepsze okazy, ale to po prostu niesamowity akwen wodny, gdzie próbę żeglugi powinniśmy zostawić fachowcom.

     W zakresie pakietów turystycznych, czyli zorganizowanych imprez turystycznych wiele osób próbuje samodzielne poruszać się w głębinach ofert, poznając pierwsze najbardziej wypromowane strony internetowe. W związku z tym klienci uważają się za tzw. samozwańczych ekspertów turystycznych, którzy poznali cztery popularne marki turystyczne. Oczywiście w wielu przypadkach może to być faktycznie dość proste do opracowania i wybranie tej „właściwej oferty” wydaje się z pozoru łatwe. Jednak takich przypadków, kiedy klient sam trafnie wszystko dobierze jest bardzo mało. Nawet jeśli dobrze wytypował sam produkt, nigdy nie będzie dysponował wiedzą jaką posiada agent turystyczny, a przez to traci wiele szans do wykorzystania. Słowem nie wykorzystuje w pełni możliwości jakie niesie za sobą kontakt z agentem turystycznym. Ten, bowiem jako fachowiec w swojej dziedzinie powinien dysponować wiedzą, doświadczeniem i najnowszymi informacjami, które pozwolą zweryfikować decyzje klienta lub je wzbogacić o wiedzę i możliwości, jakimi dysponuje tylko agent. Wieloletnie doświadczenie, poufne informacje i kontakty z organizatorami, tylko duży multiagent ma dostęp do takiej wiedzy i pogląd na cały rynek. Dlatego klienci powinni wybierać multiagencje takie jak 24Holiday. Większość osób dokonując zakupu pomija bardzo ważne warunki imprez, w których często są trudne zapisy organizatorów. Oczywiście na etapie wyboru oferty trudno jest analizować dziesiątki warunków, jednakże czasami są różne okoliczności np. zmiany całej rezerwacji czy przełożenia terminu czy też innych planów, które mogą być bardzo istotne w wyborze partnera w zależności od naszych planów. Wiele osób pomija bardzo ważne kwestie ubezpieczenia – przywiązując się do jednej marki organizatora, a zapomina, że tylko wolny rynek i konkurencja kształtuje najlepsze oferty, w tym także ubezpieczenia. To wszystko jest ignorowane do czasu pierwszego problemu zdrowotnego. Dobry agent turystyczny ma wielu ubezpieczycieli, w związku z tym może doradzić odpowiednie ubezpieczenie w zależności od potrzeb klientów. Taka dogłębna analiza ze strony agentów pozwoli uniknąć rozczarowania. Mało, który organizator w pełni ubezpiecza sportowców, narciarzy, a uzupełnienia ubezpieczenia są zawsze okupione stawkami i cenami, tak, aby ledwo starczyło. Tak, to agent powinien być naszym ubezpieczycielem, gdyż ubezpieczenia te znacząco różnią się od majątkowych, a forma pomocy za granicą, czy też sposób likwidacji szkody jest kluczowy dla oceny pracy ubezpieczyciela.

     Agent turystyczny powinien znać wszelkie możliwości dostępne na rynku oraz otworzyć klientowi oczy na świat wśród nowych ofert nie tylko dostępnych w Internecie. Niestety nadal żyjemy w czasach, gdzie wiele produktów nie da się łatwo wprowadzić, połączyć w Internecie lub też koszty wdrożenia takich usług są zbyt drogie w stosunku do potencjalnych korzyści. Pominięcie agenta wiąże się z automatyczną rezygnacją z ewentualnych możliwości, a te z własnego doświadczenia mogę śmiało opisać, że mogą być olbrzymie.

     Jednym z najważniejszych elementów pracy agenta jest to, że u agenta jest taka sama cena jak u organizatora. Oznacza to, że w danej chwili cena jest taka sama, jutro może być inna, a za miesiąc jeszcze inna – ale u agenta będzie zawsze taka sama. Agent ma bardzo wielu organizatorów i bardzo często ten sam hotel występuje u kilku organizatorów w zupełnie innych cenach. Zadaniem agenta jest wybór najciekawszej dla klienta oferty oraz takiej, która będzie korzystna cenowo. Podczas wyboru wakacji najlepiej wybierać takie agencje, które posiadają wszystkich organizatorów. Taką multiagencją jest bez wątpienia 24Holiday, wówczas mamy gwarancję pełnej oferty, najlepszego stosunku ceny do jakości oraz gwarancje najniższej ceny. Pomimo szerokiej oferty, warto wybrać agenta, który będzie kierował się dobrem i interesem klienta – niestety nie wszyscy agenci tak postępują. Ci słabiej radzący na rynku muszą wykonywać konkretne plany sprzedaży,  czasem na siłę  forsują jakiegoś organizatora lub produkt po to, żeby wykonać minimalne plany, a przy tym nie stracić ważnych umów. 24Holiday – to lider i największy sprzedawca ofert w województwie, jak i również w Polsce. Dla nas najważniejszy jest klient, jego zadowolenie, my kierujemy się jego dobrem,  a nie interesem organizatora, chwilowej promocji czy potrzeby wykonania planów sprzedaży. Dzięki temu oprócz interesu klienta i najlepszego doradztwa nic więcej nie wpływa na jego decyzje w prowadzeniu polityki oferowania. Dlatego przede wszystkim agent, ale przede wszystkim ten, który jest silny na rynku.

     Obowiązkiem agenta jest informowanie klientów o bardzo ważnych elementach tj. przelot, warunki ubezpieczenia, warunki rezygnacji itp. Wskazuje on również ważne elementy umowy, które sami możemy pominąć czy też dobiera odpowiednie ubezpieczenia. Podsumowując, każdy agent to nas osobisty doradca, ktoś, kto powinien wesprzeć wybór klienta, uzupełnić go o własną wiedzę, pomóc w ubezpieczeniach i innych ważnych elementach rezerwacji. Z uwagi na bogactwo ofert powinien nam znaleźć wymarzone wakacje w rewelacyjnej cenie. Dlaczego mamy z niego rezygnować? Samodzielnie dokonując wyborów narażamy się na wybór gorszej lub droższej oferty, chociaż często jest tak, że jeżeli wybór się już nam uda to tracimy wiele dodatkowych korzyści, o których często klienci nie mają nawet pojęcia.

Dlaczego warto wybrać 24Holiday?

Jesteśmy Państwa opiekunami w planowaniu podróży, po to, aby profesjonalnie pomóc i dokonać najlepszych wyborów w oparciu o wieloletnią wiedzę i doświadczenie.

Wybierz swój wymarzony wyjazd korzystając doświadczenia i wiedzy 24Holiday !
Jeśli lubisz sam wybierać i szperać w internecie to następnie dokonuj rezerwacji tylko w 24Holiday otrzymując znacznie więcej niż standardowa oferta organizatora. Nie rezygnuj z ważnych korzyści. Z nami możesz tylko zyskać !

Nasze atuty:

 • Wszystkie biura w jednym miejscu! Każdy touroperator jest dostępny w naszej ofercie! Otrzymując propozycję wyjazdu gwarantujemy, że sprawdziliśmy wszystkich organizatorów na rynku. To gwarantuje Państwu najlepsze ceny, wysoką dostępność i różnorodność ofert. Również oferta niemieckich liderów turystyki.
 • Indywidualna opieka nad rezerwacją/klientem od chwili założenia rezerwacji aż do zakończenia imprezy turystycznej. Informujemy Państwa o zmianach i na podstawie systemu kontroli wylotów, zawsze potwierdzamy przed wylotem Państwa godziny odlotu, dzięki czemu gwarantujemy, iż o wszelkich zmianach wylotów zostaną Państwo natychmiastowo powiadomieni. Państwa wygoda i bezpieczeństwo jest dla nas podstawą!
 • Fachowcy od ubezpieczeń – to my! Doradzimy ubezpieczenia na dojazd assistance, koszty rezygnacji 100% oraz z dowolnego powodu „all risk”, wytłumaczymy temat chorób przewlekłych, kart EKUZ, ubezpieczenia dla narciarzy, nurków i innych sportowców. Ubezpieczymy też obcokrajowców. Jako nieliczni posiadamy wielu ubezpieczycieli i wybierzemy najlepszych, ale także posiadamy wiedzę operacyjną w sytuacjach kryzysowych (realizacja szkód i pomoc ubezpieczycieli). Nie jest sztuką kupić ubezpieczenie, a odpowiednie dobrać na etapie wyjazdu.  
 • 13 lat doświadczeń i nie poprzestajemy się doskonalić, setki własnych wyjazdów i inspekcji hoteli i destynacji. Ciągle świeże informacje z wakacyjnych kierunków i co roku każdy z nas wyjeżdża po kilka razy i dzieli się swoją nabywana wiedzą. Pracownicy to osoby, dla których podróże to pasja, więc praca w biurze, pomoc w wyborze wakacji to czysta przyjemność. W 2014 roku wyjechaliśmy na inspekcje zagraniczne 58 razy oglądając na żywo kilkaset hoteli!
 • Dyspozycyjni i dostępni 7dni w tygodniu blisko Państwa. Nasze biura w galeriach handlowych to bliskość kontaktu i gwarancja dostępności codziennie od 9 do 21. Dodatkowo dokonując rezerwacji w 24Holiday Państwa opiekun wręczy swój numer telefonu. Gwarantujemy, że u nas natychmiast otrzymasz wsparcie i pomoc. Możliwość rezerwacji online
 • GWARANCJA BEZPIECZNEJ WPŁATY to nie jest kolejny gwarantowany przez każdego organizatora dodatek, który mamy w cenie. To wyjątkowa i dostępna TYLKO w 24holiday forma współpracy dająca Państwu bezpieczeństwo, obowiązuje w określonych regulaminem terminach. Nie musicie się Państwo martwić o własne pieniądze wydane na wyjazd w przypadku bankructwa i upadku organizatora turystyki.
 • Gwarancja najniższej ceny to pewność, że tej samej oferty nigdzie nie znajdziecie w danej chwili taniej.
 • Stały klient u nas ma lepiej! Opieka: indywidualny opiekun wakacyjny i spersonalizowane oferty.  Rabaty: 2% rabatu na ofertę Wezyr, do 5% rabatu na ofertę Rainbow, 2% rabatu na ofertę Exim. Jako 24Holiday udzielamy 25% rabatu na parking w Warszawie i najniższe ceny na rynku! Katalogi: wysyłamy pocztą i informujemy o nowinkach, promocjach, okazjach Program lojalnościowy:  parking gratis (w określonych regulaminem promocjach)
 • Prezent przy każdej rezerwacji! Oprócz fachowej pomocy, zawsze otrzymasz u nas prezent i podziękowanie za wybór naszego biura!
 • Dowolna forma płatności: kartą kredytową w biurach i na stronie www, kartą kredytową poprzez link emailem, przelewem bankowym, gotówką w złotówkach i euro, bonami turystycznymi i voucherami wakacyjnymi.
 • Pełen wachlarz dodatkowych usług to podstawa pełnego i niewybrakowanego pakietu wakacyjnego. Zapewniamy pośrednictwo wizowe do wykupionych imprez, uzgadniamy w hotelach wymagane diety specjalistyczne (np. bezglutenowe) zamawiamy bilety na koncerty i imprezy, rezerwujmy miejsca hotelowe, loty low cost, loty czarterowe i rejsowe, transfery, wynajem samochodów i wszystko, co tylko z turystyką jest związane.
 • Prestiżowe biura 24Holiday potwierdzone są licznymi autoryzacjami, nagrodami i licencjami. Jesteśmy członkiem National Geographic Society, biurem przyjaznym zdrowiu turysty, TOP Neckermann, Prestiżowe biuro Itaka, prestiżowy agent Rainbow Tours, Autoryzowany agent Wezyr/Coral Travel, agent prestiżowy Grecos i wiele, wiele innych
 • Materiały z miejsc wakacyjnych w biurach, to zaproszenie do odwiedzenia nas. Posiadamy piaski plaż z wielu miejsc na świecie, aby realnie je przedstawić Państwu. Foldery hoteli i mapy destynacji, filmy z hoteli.  Prowadzimy portale społecznościowe (Facebook, G+, YouTube i BLOG) wszystko po to, aby dzielić się z każdym naszym zamiłowaniem do podróży i wiedzą.

 

Szymon Szempliński
tel: 501-748-502


Strona o mnie – moje podróże !

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Św. Mikołaja 1/1 15-420 Białystok;
tel.: (85) 742-07-74; infolinia: 786-24-24-24

PODOBNE ARTYKUŁY

0 519

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź