Home centrum prasowe Zabezpiecz swoją inwestycję – czyli ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Zabezpiecz swoją inwestycję – czyli ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

0 2160

Inwestycja w spokój

Każdy wkład w wakacje to inwestycja, a taką zawsze należy ubezpieczyć. To inwestycja w „pewniak”, a nie w akcje, których wartość raz wzrasta, raz maleje, przez co człowiek żyje w ciągłym stresie. W dzisiejszym świecie wystarczy zmartwień, więc po co Ci dodatkowe? Oczekiwanie na wakacje ma być czymś przyjemnym. Czymś co pobudza Cię do działania, do dalszej pracy, bo wiesz, że ostatecznie czeka Cię nagroda – upragniony urlop. Ten komfort zapewni Ci ubezpieczenie kosztów rezygnacji z Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Łatwo możesz nabyć taką polisę w naszym biurze podróży 24Holiday w Białymstoku.

Albo bezpiecznie inwestujesz i zyskujesz, albo wszystko tracisz – wybór należy do Ciebie.

Generalnie nie jest ważne czy wyjazd jest zorganizowany i zakupiony w biurze podróży, czy są to same bilety lotnicze, czy też miejsce na campingu. Ważne, że Twoim zdaniem jest to dobra inwestycja w wakacje. Nigdy nie masz gwarancji, że mimo opłaconego lotu/pobytu, na pewno nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane problemy, które zmuszą Cię do zrezygnowania z wszystkiego i to dosłownie w ostatniej chwili. Właśnie po to istnieje ubezpieczenie kosztów rezygnacji – aby umożliwić Ci 100%-wy zwrot kosztów związanych z rezygnacją z wycieczki. Klienci często pytają nas w biurze w Białymstoku czy warto się zabezpieczyć. Obawiają się, że ubezpieczyciel zawsze znajdzie powód, dla którego wstrzyma się z wypłaceniem odszkodowania. Otóż nie prawda, tak wcale nie jest. Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji w TU Europa są jasne. Przede wszystkim, powód rezygnacji musi być udokumentowany i niezależny od uczestnika. Czasami klienci mówią, że:

„Na pewno nic się nie wydarzy. Do wycieczki zostało tylko 3 tygodnie, więc lepiej zaoszczędzić te parę złotych”

Widziałam zdenerwowanie pana, który miał lecieć na wczasy wraz z dziewczyną, ale dzień przed wylotem dostał bardzo silnego zatrucia i trafił do szpitala. Przepadł lot, przepadł hotel, przepadło 90% kosztów wyjazdu. Zwrot, który mu przysługiwał przy tak późnej rezygnacji był niewielki. Okazało się, że pieniądze oszczędzane przez cały rok można stracić w 1 dzień… Gdyby nasz podróżny jednak nie chciał „zaoszczędzić paru złotych” i zdecydował się wydać tylko 139zł (2,79% od całości kwoty za wycieczkę) odzyskałby 100% poniesionych kosztów z tytułu rezygnacji.
Inna sytuacja: Pani zbierała na wakacje marzeń podobno 3 lata. W dniu, w którym szczęśliwa i spakowana miała już wyruszać na lotnisko zdarzył się wypadek – mąż, a zarazem współuczestnik podróży trafił na stół operacyjny… Na szczęście specjaliści uratowali mu życie. Niestety 27dniowy objazd Australii pociągnął za sobą ogromne koszty. I mimo, że zdrowie i życie jest najważniejsze, to jednak żal utraty kilkudziesięciu tysięcy złotych solidnie nadszarpnął budżet państwa K. Wystarczyła najtańsza i najbardziej podstawowa polisa, a ci państwo mogliby spełnić swoje marzenia już przy najbliższej okazji.

Podróżny ma możliwość wyboru pomiędzy 3 opcjami.

  • Pierwsza wersja to Koszty Rezygnacji 100 %. Składka takiej polisy wynosi od 2,79% od całości ceny z umowy za imprezę turystyczną do 3,68% z dodatkową opcją przerwania wyjazdu. Ten wariant zapewnia nam zwrot 100% poniesionych kosztów z powodu: śmierci podróżnego lub osoby bliskiej ubezpieczonemu, utraty pracy, wyznaczenia daty rozpoczęcia pracy na czas podróży, nagłego zachorowania, nieszczęśliwego wypadku podróżnego lub jego towarzysza, a także osób im bliskich, komplikacji związanych z ciążą (przed 32 tygodniem ciąży), szkody w mieniu w skutek kradzieży itp.
  • W Kosztach Rezygnacji 100% Plus składka wzrasta do 4,5%-6% w zależności od tego czy jest to impreza turystyczna, czy sam bilet czy też tylko nocleg. Jest to opcja rozszerzona o kilka dodatkowych przyczyn takich jak np.: kradzież dokumentów niezbędnych w podróży, kradzież pojazdu, czy wezwanie do sądu, gdy stawiennictwo jest obowiązkowe, a nawet wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego na czas trwania podróży, jeśli nie była znana wcześniej itp.
  • Najwygodniejszą opcją są Koszty Rezygnacji 100% Max, tzw. ALL RISK (składka już od 6,5%) Umożliwia ona zwrot 100% poniesionych kosztów z każdego możliwego do udokumentowania powodu. Polisa ta jest z automatu poszerzona o choroby przewlekłe.

Jak widać sprawa jest bardzo prosta. Pakiet ubezpieczenia można wybrać według własnych potrzeb. Jednak jeśli nam po prostu się „odechce” podróży to wszystkich pieniędzy już odzyskać się nie da.

Wybrałem i odzyskałem!

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji TU Europa to pewna inwestycja w spokój. Wielu klientów już nam zaufało i dzięki temu odzyskało pieniądze. Przykładem mogą być chociażby państwo R. spod Białegostoku, którzy tej zimy mieli lecieć z rodziną na Dominikanę. Niestety przed samym wyjazdem jedno z dzieci zachorowało na świnkę. Automatycznie za udokumentowanym potwierdzeniem
od lekarza kilkanaście tysięcy złotych zostało zwrócone im na konto. Dzięki temu rodzice już teraz planują wyjazd na wakacje. Zadowoleni zapowiedzieli ponowne kupno ubezpieczenia kosztów rezygnacji.
Jeśli zdecydujesz się zakupić taką polisę dodatkowo otrzymasz 5% rabatu na ubezpieczenie NNW Polska, a 10% zniżki na ubezpieczenie podróżne Travel World.
Dlatego koniecznie porównaj propozycje ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w 24Holiday w Białymstoku dzwoniąc pod numer: 786242424 lub klikając w link: http://www.24holiday.pl

Zapewnij sobie i bliskim jak najlepszą ochronę!

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji – czy warto? Rozmowa ze specjalistką ds. turystyki i ubezpieczeń w podróży panią Dianą Krawczuk-Szuj z Białegostoku.

Pani Diano, mamy praktycznie początek roku, a podobno to teraz są najkorzystniejsze oferty na lato. Czy przy tak wczesnym planowaniu wakacji warto zakupić jakieś ubezpieczenie?

Oferty First Minute wystartowały już pod koniec października. Charakteryzują je o wiele lepsze ceny niż Last Minute w środku lata, dlatego wielu naszych klientów z Białegostoku bardzo wcześnie planuje swoją podróż. Biorąc pod uwagę fakt, że do wyjazdu często się czeka nawet ponad pół roku, koniecznie należy wziąć pod uwagę dodatkowe ubezpieczenie. Polisa, o której trzeba pomyśleć od razu przy zakupie wycieczki czy też biletów lotniczych lub samego hotelu, to ubezpieczenie kosztów rezygnacji. To właśnie dzięki niemu kupujący może ze spokojem oczekiwać do lata. Wówczas nie straszna mu strata gotówki przez choroby, wypadki, czy zmianę pracy. Ubezpieczenie takie ochrania przed naprawdę wieloma sytuacjami losowymi, które mogą skutecznie uniemożliwić zaplanowany wcześniej wyjazd. Ważne jest, że od momentu zakupu wyjazdu klient ma od 3 do 7 dni w zależności od wybranej opcji polisy na zakup ubezpieczenia kosztów rezygnacji. Później już niestety nie można tego zrobić.

Czy takie ubezpieczenie faktycznie chroni w dowolnym wypadku przed wyjazdem?

Wszystko zależy od wybranego pakietu. Towarzystwo Ubezpieczeń Europa ma trzy propozycje ubezpieczenia kosztów rezygnacji: 100%, 100% Plus i 100% Max. Podstawową różnicę między nimi stanowią przyczyny, z powodu których klient ma możliwość rezygnacji. Przyczynami rezygnacji w pakiecie 100% mogą być: nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek czy śmierć (jeśli nastąpiła nie wcześniej niż 45 dni przed podróżą) ubezpieczonego, jego współuczestnika lub osób im bliskich, komplikacje związane z ciążą do 32 tygodnia ciąży (o ile w czasie zakupu wyjazdu nie było przeciwwskazań do odbycia podróży). Wchodzą w grę też: szkoda w mieniu, wyznaczenie dnia rozpoczęcia pracy na czas wyjazdu lub utrata pracy. W wersji 100% Plus mamy rozszerzenie o kradzież dokumentów lub pojazdu, jeżeli na czas wyjazdu przypadają sprawy administracyjne związane z wymienionymi sytuacjami: wezwanie do sądu, wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego na czas podróży, szkoda w mieniu pracodawcy, wypadek komunikacyjny z uszczerbkiem na zdrowiu itp. Najwięcej komfortu daje opcja 100% Max, czyli tak zwany All Risk. Jak sama nazwa wskazuje powód może być dowolny, aby tylko był udokumentowany. Jeżeli pakiet ubezpieczenia zostanie prawidłowo dobrany to każdy podróżny ma możliwość odzyskania utraconych pieniędzy. Wielu klientów z Białegostoku już odzyskało swój wkład finansowy w wakacje, dlatego oferta jest warta uwagi.

W takim razie, w jaki sposób można odzyskać pieniądze i czy ubezpieczyciel nie robi z tego tytułu żadnych problemów?

Przede wszystkim należy jak najszybciej zgłosić szkodę do ubezpieczyciela. Można to zrobić pisemnie pocztą tradycyjną, przez stronę internetową, telefonicznie lub osobiście. Koniecznie trzeba też udokumentować powód rezygnacji. Np. Pani Joanna z Białegostoku miała wykupioną opcję najbardziej podstawową 100%. Przed wylotem bardzo się rozchorowała i wystarczyło w tym wypadku zaświadczenie lekarskie o bezwzględnym zakazie podróży. Dodatkowo ubezpieczenie kosztów rezygnacji z TU Europa nie wymaga potwierdzenia hospitalizacji. W tej sytuacji organizator oddał Pani Joannie tylko 600 zł, a 5400zł kosztów potrąconych wypłacił już ubezpieczyciel. Oczywiście ubezpieczyciel ma też swoje limity. Koszty anulowania biletu mogą być zwrócone maksymalnie do 7000 zł; koszty anulacji noclegu do 14 000 zł; koszty rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej przerwania do 35 000 zł. Faktycznie są to bardzo duże sumy i w stanowczej większości wypadków wystarczające. Jeden z klientów naszego biura na 3 dni przed podróżą stracił ojca i mimo, że śmierć była następstwem choroby przewlekłej, to już przy podstawowym ubezpieczeniu kosztów rezygnacji ubezpieczyciel bez problemu wypłacił wszystkie potrącone przez organizatora pieniążki. Z kolei Pan Darek z rodziną wykupił opcję All risk. Pech chciał, że ambasada USA odmówiła wydania wiz na wymarzoną podróż po Stanach. Również w tym wypadku nie było problemów. Cały koszt biletów lotniczych za 4 osoby, czyli aż 16 758 zł, został zwrócony w ciągu 30 dni od zgłoszenia całej sytuacji ubezpieczycielowi. Dzięki temu Pan Darek nie musiał rezygnować z wakacji i zaraz po zwrocie pieniędzy kupił bilety do Chin.

Droga do odzyskania pieniędzy jest naprawdę bardzo prosta. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą ubezpieczeń kosztów rezygnacji z Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Można to zrobić w łatwy sposób za pośrednictwem naszej strony: http://www.24holiday.pl lub pod numerem telefonu 786242424. A wszystko to dla naszego bezpieczeństwa i spokoju podczas oczekiwania na wymarzoną podróż.

 

Justyna Piechowska
tel: 698 981 184

Strona o mnie – moje podróże !

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Miłosza 2 lok. 61 15-265 Białystok;
tel.: (85) 874-42-24;

 

PODOBNE ARTYKUŁY

0 519

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź