Home nasze podróże Wszystkie barwy Egiptu

Wszystkie barwy Egiptu

0 1087

Egipt znów staje się najbardziej popularnym kierunkiem wybieranym przez turystów!

Nie można się temu dziwić! 

Egipt to wymarzony kierunek dla tych, którzy pragną odkryć świat starożytności. W królestwie faraonów odnajdziemy monumentalne piramidy i niezwykłe zabytki. Egipt to również idealne miejsce na wakacyjny relaks na złocistych plażach położonych nad brzegiem turkusowego morza.

Dla aktywnych znajdą się również przepiękne rafy koralowe, które przyciągają miłośników nurkowania i snorkelingu. Panują tam idealne warunki do uprawiania parasailingu czy też kitesurfungu. Dla miłośników szybkiej jazdy spore dawki adrenaliny dostarczyć może pustynne safari. Przede wszystkim jednak Egipt słynie z luksusowych hoteli o bardzo dobrym standardzie obsługi .

Hurgada sławę zawdzięcza wspaniałemu położeniu nad czystym Morzem Czerwonym, które pełne jest malowniczych raf. Bliskości pustyni, spokojna okolica oraz piaszczyste plaże to idealne miejsce dla turystów spragnionych wypoczynku.
Luksusowe hotele w Hurgadzie: https://liveroom.merlinx.eu/pl/rwdlink/24holiday.pl/62b2595fe235e13b/

 

Hurgada – El Gouna
To duży ośrodek turystyczny położony 20km od Hurgady. El Gouna nie bez powodu nazwana jest Egipska Wenecją. Miasto położone jest na archipelagu wysepek połączonych mostami . Ta niezwykła lokalizacja gwarantuje przepiękne widoki . Plaże w El Gouna są piaszczyste i szerokie.
Ciekawe propozycje na El Gounie: https://liveroom.merlinx.eu/pl/rwdlink/24holiday.pl/69bb1fa99c35e4f5/

 

Marsa Alam
Jedno z lepszych miejsc w Egipcie do nurkowania. Czysta, turkusowa woda i dzika natura są największymi atutami tego regionu. Niezwykła fauna i flora wód Morza Czerwonego zachwyca turystów z całego świata. Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin Mouse i rafa Elphistone. Na uwagę zasługuje Port Ghalib, miejscowość turystyczna rozwijająca się bardzo dynamicznie, zapewniająca turystom liczne atrakcje: bazary, dyskoteki, deptaki do spacerowania i okazały port jahtowy.
Nowoczesne hotele w Marsa Alam: https://liveroom.merlinx.eu/pl/rwdlink/24holiday.pl/cbdc7e2fed35e20d/

 

Sharm El Sheikh
To perła egipskich kurortów. Sharm El Sheikh składa się z trzech zatok: Shark Bay, Naama Bay i Maya Bay wraz z Hatabą. Sharm El Sheikh słynie z krystalicznie czystej wody oraz bajecznie kolorowych raf. Plaże Synaju ściągają co roku masę turystów spragnionych słonecznego wypoczynku.
Ekskluzywne hotele w Sharm El Sheikh: https://liveroom.merlinx.eu/pl/rwdlink/24holiday.pl/6ecc17755d35e2d6/

 

Taba
To nowoczesny kurort egipski , leży na granicy egipsko-izraelskiej. Okolice Taby znane są z cichych, malowniczych plaż i lagun. To położenie daje Tabie moc atutów. Jednym największym atutem jest rafa koralowa. Wspaniałe podwodne widoki oraz setki gatunków różnokolorowych ryb przyciągają wielu nurków do Taby. Ale nie tylko nurków a również miłośników serfingu i winfsurfingu.
Hotele w stylu arabskim w Tabie: https://liveroom.merlinx.eu/pl/rwdlink/24holiday.pl/1ac888af4335e354/

 

Co warto zwiedzić w Egipcie ?

Wycieczka do Kairu
Kair to stolica i największe miasto Egiptu. Kair leży po obu stronach Nilu , który od starożytności uważny był za rzekę życia. W Kairze warto zwiedzić Muzeum Starożytności, Wielki Meczet Alabastrowy, cytadelę Kairską oraz zobaczyć starochrześcijańską Dzielnice Koptyjską. Na lewym brzegu Nilu znajduje się również Giza, która jest obowiązkowym miejscem odwiedzenia, na zachód od niej mieszczą się najistotniejsze zabytki Egiptu – Sfinks i piramidy.

Wycieczka do Luxoru
Luxor dawna stolica Egiptu. Tutaj zobaczycie Dolinę Królów z grobowcami faraonów, m.in. Kolosy Memnona, Tutenchamona, Świątynia Hatszepsut – kobiety – faraon oraz Karnak.

Wycieczka do El Quiser
El Quiser to miasteczko portowe, gdzie znajduje się fort z czasów osmańskich. Polecamy to piękne miasteczko.

Wycieczka do Parku Narodowego Wadi El-Hamata
Park Narodowy Wadi El-Hamata ok. 150 km oddalony od Marsa el Alam to park zbudowany na rafie koralowej, gdzie w okolicy wyspy Qulaan.

Jeśli wszystkimi powyższymi argumentami nie do końca udało nam się przekonać Was do odwiedzenia magicznego Egiptu, dodajemy również tabelę przedstawiającą średnią temperatur rocznych w tym kraju! W każdym miesiącu Egipt będzie świetnym wyborem!

PODOBNE ARTYKUŁY

0 620

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź