Home poradnik podróżnika Czy będzie Lato 2020 ?? Czy mogę lecieć na wakacje ?

Czy będzie Lato 2020 ?? Czy mogę lecieć na wakacje ?

0 1236

Do niedawna śledziliśmy w Internecie pesymistyczne prognozy mówiące nam, że w tym roku o wakacjach powinniśmy zapomnieć. My ani razu nie straciliśmy wiary w to, że jeszcze będziemy mogli sączyć drinki w cieniu palm.;) I słusznie – pojawia się coraz więcej głosów napawających nas nadzieją, że złe scenariusze zostaną tylko w wyobraźni tych, którzy je tworzą. W wielu krajach opracowywane są plany działań i procedury bezpieczeństwa. Pozwolić mają one w miesiącach letnich na wznowienie turystyki.

Poniżej prezentujemy Wam kilka rozwiązań proponowanych przez ministerstwa zdrowia i turystyki popularnych, wakacyjnych destynacji:

CERTYFIKACJA OBIEKTÓW TURYSTYCZNYCH

Rozwiązanie to wprowadzone zostało przez tureckie Ministerstwo Turystyki i Kultury. Certyfikaty „Coronavirus Free” przyznawane będą przedsiębiorstwom z branży turystycznej, w których nie wykryto kontaktu z wirusem oraz które spełniają normy bezpieczeństwa i higieny. Certyfikacji podlegać będą linie lotnicze, muzea, restauracje, a także przede wszystkim – hotele. Certyfikacja tych ostatnich jest dobrowolna, jednak bez niej ośrodki nie będą mogły przyjmować gości z zagranicy. Miejmy nadzieję, że opracowany w Turcji system certyfikacji stanie się inspiracją dla władz innych krajów chętnie wybieranych przez Polaków na wakacyjny wypoczynek.

PLAŻOWE LIMITY

Plaża to miejsce, w którym wielu z nas spędza znaczną część zagranicznych wakacji. Przestrzeganie dystansu społecznego jest tu szczególnie utrudnione, jednak znaleziono na to pewne rozwiązanie – jest nim zmniejszenie o połowę ilości leżaków na hotelowych plażach, co pozwoli na zachowanie między nimi dostatecznie dużej odległości. Dodatkowo proponowane jest także zagospodarowanie tzw. dzikich plaż – sugeruje się wprowadzenie tam podobnych rozwiązań, aby, niestrzeżone, nie stały się „bombą epidemiczną”. Są to rozwiązania zaproponowane przez władze lokalne nadmorskich miejscowości we Włoszech.

WYDŁUŻENIE SEZONU WAKACYJNEGO

Sezon letni rozpoczyna się zwyczajowo w okolicach majówki – coraz więcej osób decyduje się na zagraniczny urlop jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Koniec sezonu następuje z kolei wraz z nadejściem chłodniejszych dni, czyli – w zależności od kierunku – wraz z końcem września lub w październiku. W obecnej sytuacji sezon rozpocznie się z minimum miesięcznym opóźnieniem – większość biur podróży zawiesiła wszystkie wyjazdy do końca maja. Jako rozwiązanie tego problemu wiele krajów proponuje wydłużenie sezonu wakacyjnego nawet do listopada. Wakacje w jesiennych miesiącach nie będą zapewne sprzyjać kąpielom w morzu czy opalaniu, jednak będą świetną opcją dla tych, którzy od wypoczynku na plaży wolą zwiedzanie. J

„PASZPORT ZDROWOTNY”/CERTYFIKAT IMMUNOLOGICZNY

W wielu krajach prowadzone są dyskusje dotyczące możliwości wprowadzenia certyfikatów immunologicznych, potwierdzających, iż w organizmie posiadacza takiego paszportu znajdują się przeciwciała uodporniające go na infekcję. Grecki minister turystyki Charis Theocharis popiera także pomysł powstania „paszportu zdrowotnego” – chcąca podróżować osoba uzyskać mogłaby go po przejściu wiarygodnego testu na obecność wirusa.

Wśród wielu głosów pojawiają się także nieco mniej rozsądne rozwiązania, które należy traktować z przymrużeniem oka. Wśród najbardziej absurdalnych pomysłów znalazła się między innymi…. dezynfekcja piasku na plażach
W obliczu proponowanych rozwiązań zachęcamy zatem do wstrzymania decyzji o rezygnacji z zarezerwowanych wczasów, gdyż okazać się może, że wkrótce Twój wyjazd nie będzie wzbudzał już żadnych obaw.

Gorąco liczymy na to, że tegoroczny sezon, choć zaczęty z opóźnieniem, dostarczy nam masy podróżniczych wrażeń.
Pamiętaj, że jako Twoi doradcy wakacyjni pozostajemy cały czas do dyspozycji i chętnie odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Oferty przygotować mogą wykwalifikowani doradcy wakacyjni i ubezpieczeniowy z certyfikacją KNF

PODOBNE ARTYKUŁY

0 721

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź