Home Bez kategorii Jak wypełnić obowiązkowy formularz PFL do Grecji,Hiszpanii, Włoch, Albanii i Cypru (kod...

Jak wypełnić obowiązkowy formularz PFL do Grecji,Hiszpanii, Włoch, Albanii i Cypru (kod QR) ?

0 12704

Turyści lecący do wielu krajów muszą wypełnić obowiązkowy formularz PLF by uzyskać kod QR

 

Kraje Europejskie takie jak Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Albania czy Cypr wprowadzając odpowiednie procedury bezpieczeństwa otworzyły granice dla turystów z Polski. Hotele działają według nowych standardów sanitarnych, lotniska wprowadziły sprecyzowane środki ostrożności. Wszyscy starają się jak mogą aby przyciągnąć do siebie turystów i zapewnić im bezpieczne i wymarzone wakacje!

Wasze zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami jest coraz większe, dlatego też postanowiliśmy opisać i dokładnie przedstawić wszystkie formalne warunki, które należy spełnić aby wyruszyć w podróż do poszczególnego kraju. (Formularze instrukcyjne w języku polskim)

O czym powinniśmy pamiętać?

Każdy pasażer podróżujący za granicę (samolotem) powinien mieć ze sobą wypełnioną Kartę Lokalizacji Pasażera– 2 sztuki(na loty w obie strony). W formularzu podajemy miejsce zakwaterowania, dane naszego przelotu, dane uczestników podróży oraz dane kontaktowe.

Karta Lokalizacji Pasażera pozwoli pracownikom służby zdrowia na kontakt w razie uzasadnionego przypuszczenia narażenia na chorobę zakaźną. Bardzo ważne jest aby wypełnić ten formularz dokładnie i w całości. Wszystkie dane będą zabezpieczone zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych i użyte jedynie do ochrony zdrowia publicznego.

Oprócz Karty Lokalizacji Pasażera w zależności od danego kraju:

Grecja:

  • Najpóźniej 24 godziny przed wylotem rejestracja w celu pobrania kodu QR na stronie: https://travel.gov.gr/#/ Podczas rejestracji podajemy informacje na temat tego, skąd pochodzimy, miejsca przekroczenia granicy, długości pobytu w innych państwach oraz adresu, pod którym będziemy przebywać w Grecji.

Kod QR, otrzymujemy drogą mailową najczęściej w nocy przed wylotem. Należy mieć go ze sobą w formie elektronicznej oraz papierowej w celu okazania na lotnisku. Każda osoba powinna mieć 1 swój indywidualny formularz i kod QR, natomiast osoby współnie podrózujące powinny być dopisane dodatkowo

  • Deklaracja zdrowia:

Hiszpania:

  • Najpóźniej do 48 godzin przed wylotem rejestracja na stronie https://www.spth.gob.es/ i pobranie kodu QR. Kod QR posiadać należy w telefonie i wydruk.
  • Karta Lokalizacji Pasażera Hiszpanii
  • Deklaracja zdrowia:
  • Od 1 sierpnia 2020 wymagane będzie pobranie aplikacji mobilnej Spain Health Travel App (kod QR generowany w aplikacji).

Bułgaria:

  • Deklaracja zdrowia:

Cypr:

  • Rejestracja na stronie https://cyprusflightpass.gov.cy/ na 24 godziny przed wylotem oraz pobranie przepustki Cyprus Fligh Pass, którą w wersji papierowej i elektronicznej należy okazać przed wejściem na pokład samolotu oraz po wylądowaniu na Cyprze.

Madera:

Albania:

  • Wypełniona deklaracja zdrowia:

Dokumentów do wypełnienia może wydać się sporo, ale nie musicie się o to martwić! Dopilnujemy, żebyście posiadali komplet potrzebnych formularzy oraz pokażemy jak je wypełnić.

Zapraszamy !

Oferty przygotować mogą wykwalifikowani doradcy wakacyjni i ubezpieczeniowy z certyfikacją KNF

 

PODOBNE ARTYKUŁY

0 524

0 721

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź