Home o firmie Zima 2017/2018

Zima 2017/2018

0 1951

Pomimo zbliżającego się wielkimi krokami ścisłego sezonu letniego, na rynku pojawiła się już oferta wakacji w sezonie zimowym. Jest to kolejna odsłona First Minute, czyli przedsprzedaż wycieczek z dużym wyprzedzeniem. Tym razem skierowana jest do osób, które swoje wakacje planują w okresie od początku listopada do końca marca.
Co daje nam wczesny zakup? Czy rzeczywiście warto? Porównując korzyści płynące z first minute z korzyściami promocji last minute śmiało możemy powiedzieć, że warto! Dlaczego? Każdy z touroperatorów wprowadzając nową ofertę na rynek zachęca dużymi zniżkami i dodatkowymi korzyściami. Obserwując zachowanie cen potwierdzamy, że wcześniej = taniej. Organizatorzy nie rzucają słów na wiatr obiecując najniższą cenę. Jako zabezpieczenie klienci otrzymują gwarancję najniższej ceny, która zadziała w momencie, kiedy organizator obniżyłby cenę tej samej wycieczki. Wyłączona jest z tego promocja last minute, natomiast przez cały okres sprzedaży mamy pewność, że nie przepłaciliśmy. W praktyce gwarancja jest raczej niewykorzystywana, ponieważ ceny stają się wyższe. Touroperatorzy zdają sobie sprawę, że od rezerwacji we wczesnym terminie do czasu wyjazdu, może się sporo zmienić.
Jako zabezpieczenie organizatorzy oferują klientom darmową możliwość zmiany rezerwacji. Klienci do określonego czasu przed wyjazdem mogą zmienić termin wyjazdu, dane uczestników czy nawet kierunek. To ogromny komfort — świadomość, że jeśli nasze plany nieco się zmienią nie zostaniemy obciążani dodatkowymi kosztami. Atutem wczesnego zakupu jest obniżona kwota zaliczki, którą należy opłacić przy założeniu rezerwacji. Dzięki temu w momencie wyboru wycieczki nie nasz budżet nie zostanie mocno nadszarpnięty. Oczywiście należy również pamiętać o najważniejszym plusie first minute, a mianowicie o najszerszym wyborze.

Lato szybko przeminie i pogoda znów nie będzie sprzyjała. Oferta zimowa, a w niej głównie egzotyczne kierunki, są skierowane przede wszystkim dla osób lubiących przedłużyć wakacyjne słońce i wysokie temperatury. W swojej ofercie, poza oczywiście stałymi kierunkami jak np. Tajlandia, mamy sporo nowości! Już w tym roku bezpośrednio możemy polecieć do Brazylii i Panamy. Dla niezdecydowanych pomiędzy wycieczką objazdową a wypoczynkową mamy bardzo ciekawe połączenie w postaci „egzotyki light”. Propozycja ta łączy możliwość wyboru dobrego hotelu pod wypoczynek oraz dodatkowo w cenie zawarta jest szczypta zwiedzania największych atrakcji regionu.

A co jeżeli żadna z pakietowanych wycieczek się nam nie spodoba? Nie ma problemu! Nasze biura oferują możliwość pakietowania każdej usługi oddzielnie. Zatem wybieramy osobno hotel, przelot, transfer, ubezpieczenie. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi w sytuacji, kiedy nie chcemy spędzić całego pobytu w jednym hotelu. Taka opcja daje nam możliwość wybrania np. dwóch hoteli, w różnych miejscowościach. Oprócz tego, przy konkretnych wymaganiach co do miejsca pobytu, zdarza się, że żaden z organizatorów nie posiada tam zakontraktowanego hotelu. Oferta hoteli na dojazd własny jest bardziej rozbudowana, daje możliwość znalezienia hotelu praktycznie wszędzie, nawet w tych mniej turystycznych miejscowościach. Przykładem takiego organizatora jest Dertour — niemiecki touroperator. Co do wyboru lotów również mamy wówczas dużą elastyczność, ponieważ poza lotami czarterowymi jest możliwość rezerwacji lotu rejsowego.

Po wybraniu swoich idealnych wakacji, warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Do wyboru mamy szeroką ofertę Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Zabezpieczyć możemy swoje zdrowie podczas wyjazdu oraz pieniądze wydane na wycieczkę, w razie ewentualnej konieczności rezygnacji. Oba warianty są istotne. Ubezpieczenie zdrowotne ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa podczas wakacji. Podróżni często nie zdają sobie sprawy, że ubezpieczenie podstawowe, czy też dodatkowo jeszcze karta EKUZ przy wyjazdach na terenie UE, nie są wystarczające w razie nagłej choroby czy nieszczęśliwego wypadku. Suma ubezpieczenia, które jest w cenie wycieczki może nie pokryć poważniejszych uszczerbków. Na dodatkowe ubezpieczenie powinny zdecydować się osoby, które leczą się na choroby przewlekłe, ponieważ większość organizatorów nie oferuje ubezpieczenia podstawowego obejmującego takie choroby. Zatem w wypadku zdarzenia na wyjeździe związanego z chorobą przewlekłą odpowiedzialność ubezpieczyciela wygasa.

O wiele przyjemniejsze jest oczekiwanie na upragnione wakacje ze świadomością, że w razie ewentualnej choroby czy innego poważnego wydarzenia w życiu nie straci się pieniędzy zainwestowanych w wyjazd. Przypadki niestety chodzą po ludziach i potrafią zaskoczyć nas w najmniej pożądanych sytuacjach. Doradzamy zatem ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, która pozwoli nam odzyskać 100 % poniesionych kosztów w razie nieprzewidywanego wypadku czy choroby.

Więcej szczegółów pod nr tel. 786242424 lub na naszej stronie http://www.24holiday.pl.

 

Joanna Kubik
tel: 733-802-117

Strona o mnie – moje podróże !

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Świętojańska 15 lok. 51 15-277 Białystok;
tel.: (85) 876-20-08; infolinia: 786-24-24-24

PODOBNE ARTYKUŁY

0 680

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź