Home poradnik podróżnika Gwarancja najniższej ceny w biurach podróży, czy warto ?

Gwarancja najniższej ceny w biurach podróży, czy warto ?

0 1508

W ciągu ostatnich kilku sezonów coraz większą popularnością cieszą się wakacje rezerwowane w promocji First Minute. Czasy, gdy dzień przed wyjazdem można było upolować świetną ofertę, odeszły już do lamusa – klient, który czeka z rezerwacją do ostatniej chwili, musi liczyć się z tym, że oferta będzie już przebrana i zabraknąć może w niej jego wymarzonego hotelu.  Rezerwacja w promocji First Minute wiąże się z dostępem do pełnej, bogatej oferty, a także… z niższymi cenami! Tak, to nie pomyłka! Większość touroperatorów w (jak sama nazwa wskazuje) PROMOCJI First Minute, zazwyczaj proponuje klientom promocyjne ceny. Często spotykamy się jednak z wątpliwościami naszych klientów, którzy zastanawiają się czy faktycznie warto jest rezerwować wczasy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Część osób obawia się, że do czasu ich wyjazdu cena zarezerwowanego wyjazdu spadnie i okaże się, że przepłacili – a to już krótka droga do nieudanych wakacji.

Dla tych, którzy nie lubią ryzyka, wielu touroperatorów przygotowało rozwiązanie w formie gwarancji najniższej ceny. Poniżej opisujemy sposób działania takiej gwarancji u wiodących touroperatorów.

TUI

TUI umożliwia dodanie gwarancji Najtaniej w First Minute dla imprez o minimalnej długości 6 dni. Dodać ją można najpóźniej w dniu potwierdzenia rezerwacji. Masz możliwość wykupienia tej gwarancji tylko, jeśli zakładasz rezerwację w czasie trwania promocji First Minute, a do Twojego wyjazdu pozostało więcej niż 41 dni.

Wykupiłeś gwarancję? Teraz śledź ceny uważnie! Jeśli do ostatniego roboczego dnia przed wylotem zauważysz, że cena zarezerwowanej przez Ciebie imprezy jest niższa – pobierz ofertę w formie PDF i zgłoś w ciągu 24 godzin u swojego doradcy wakacyjnego.  Różnica między wpłaconą przez Ciebie kwotą, a ceną obecną zostanie Ci zwrócona.

Itaka

Biuro podróży Itaka proponuje dwie opcje gwarancji: Gwarancję najniższej ceny oraz Gwarancję najniższej ceny do dnia wyjazdu. Nazwy brzmią bardzo podobnie – zatem czym różnią się od siebie obie gwarancje i jakie mają właściwości?

Obie gwarancje wykupić możesz jedynie w okresie trwania promocji First Minute – „Marzenia w cenie spełnienia”. Decyzji nie musisz podejmować od razu –możesz je dodać w ciągu 14 dni od daty założenia rezerwacji. Posiadając Gwarancję najniższej ceny masz prawo do zwrotu różnicy, jeśli w okresie trwania promocji First Minute – „Marzenia w cenie spełnienia” cena zarezerwowanego przez Ciebie wyjazdu spadnie. Nie zadziała ona jednak w momencie, gdy cena spadnie w ramach Last Minute, czyli na krótki czas przed wyjazdem. Musisz, zatem uważnie śledzić jak długo obowiązuje czas trwania promocji, aby wiedzieć, do kiedy ważna jest Twoja gwarancja. Gwarancję najniższej ceny możesz wykupić do każdych wczasów bądź wycieczki.

Gwarancja najniższej ceny do dnia wyjazdu przysługuje tylko wybranym wczasom i wycieczkom. Ich listę znajdziesz w warunkach promocji, o które zawsze możesz poprosić swojego doradcę. Jeśli okaże się, że wybrana przez Ciebie impreza objęta jest tą gwarancją najniższej ceny do dnia wyjazdu, to świetnie – masz prawo do zwrotu różnicy nawet, jeśli cena spadnie w ramach Last Minute, (jak sama nazwa wskazuje, aż do ostatniego dnia przed wylotem).

Gwarancja najniższej ceny Itaki znajduje się zawsze w pakiecie z dwiema innymi: gwarancją bezkosztowej zmiany rezerwacji oraz gwarancją niezmienności ceny. Płacąc jedynie 20 złotych zyskujesz więc szereg korzyści!

Coral Travel

O klientów, którzy obawiają się przepłacić, troszczy się także Coral Travel. W ramach Gwarancji najniższej ceny tego touroperatora masz prawo do zwrotu różnicy, jeśli cena zarezerwowanej przez Ciebie imprezy spadnie o więcej niż 4 % nie później niż 45 dni przed wyjazdem.

Grecos

Jeśli zarezerwowałeś wczasy z oferty biura podróży Grecos, gwarancję najniższej ceny możesz dokupić jedynie w momencie rezerwacji, a skorzystać z niej możesz do dwóch dni przed wylotem. Oznacza to, że do zwrotu różnicy uprawnia Cię obniżka ceny w ramach promocji Last Minute a także Last Second. Do zwrotu nie uprawnia jednak zmiana ceny wynikająca z innej promocji niż dwie wyżej wymienione.

Grecos oferuje swym klientom jeszcze jedną, wyjątkową i niespotykaną możliwość, jaką jest Gwarancja najniższej ceny na rynku! Jeśli zdecydujesz się na wczasy z Grecos, a w ciągu 5 dni od rezerwacji odkryjesz, że ten sam hotel w ofercie innego biura podróży jest tańszy o minimum 50 złotych – różnica zostanie Ci zwrócona! Upewnij się jednak, że obie oferty są identyczne – zgadzać się musi hotel, termin wylotu, rodzaj pokoju i wyżywienia. Niektóre hotele nie są jednak objęte tą gwarancją, zatem sprawdź u swego doradcy, czy obowiązuje ona w przypadku Twojej rezerwacji.

Mamy nadzieję, że opisane powyżej gwarancje zachęcą Cię do rezerwacji wakacji w promocji First Minute bez obaw, że przepłacisz. Jako profesjonalni doradcy dbamy o to, by nasi klienci mogli skorzystać z najdogodniejszych cen, więc gorąco zachęcamy do zakupu gwarancji niezmienności ceny już przy rezerwacji kolejnego wyjazdu!

Oferty przygotować mogą wykwalifikowani doradcy wakacyjni i ubezpieczeniowy z certyfikacją KNF

PODOBNE ARTYKUŁY

0 177

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź