Home Bez kategorii Egzotyczne wakacje samolotem – LOT Dreamliner 787, TravelService Airbus A330. TUI...

Egzotyczne wakacje samolotem – LOT Dreamliner 787, TravelService Airbus A330. TUI Arkefly Boeing 767 czy EnterAir Boeing 737? Co wybrać ?

0 26557

Przy wybieraniu oferty na Zimę 2017/18 na egzotyczne kierunki poszukiwania należy rozpocząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie – jak ważny jest dla mnie komfort podróży i lotu?

Mamy do wyboru kilka różnych rozwiązań dostępnych na rynku. Każda wersja ma swoich zwolenników i daje inne możliwości. Niemniej, musimy pamiętać, że wysoki standard i wygoda zwykle idzie w parze z większymi kosztami.

1/ Przeloty samolotami rejsowymi np. Qatar, Emirates, LOT, Lufthansa, Air France itd. – dają największe możliwości dopasowania do dni wylotów, portów i lotnisk, co może być bardzo wygodne dla pasażerów. Jednak musimy pamiętać, że zawsze będziemy mieli dodatkową przesiadkę w porcie (czyli musimy doliczyć dodatkowo minimum 2-3h w podróży). W okresie zimowym polecam ewentualne przesiadki tylko na południowej półkuli (Dubai, Doha, Abu Dhabi). Odradzam z kolei Europę – z uwagi na niskie temperatury i oblodzenia, śnieżyce czy inne niespodzianki pogodowe. W sytuacji złych warunków podróż może stanąć pod znakiem zapytania, bądź znacząco się wydłużyć. W tej opcji tracimy często opiekę polskiego rezydenta. Dzieje się tak, ponieważ oferty są bardzo zindywidualizowane pod względem terminów lotów, jednakże bez polskiego rezydenta. Jako zespół 24Holiday pomagamy oczywiście w znalezieniu polskich lokalnych biur podróży. Samoloty linii Emirates czy Qatar maja znacznie ograniczoną rozrywkę w postaci polskojęzycznych filmów. Oferują za to komfort podróży na bardzo dobrym poziomie. Jako organizator wyjazdów i pakietów Dertour możemy łączyć loty i hotele w jeden pakiet dając gwarancję wyjazdu w ramach usługi organizatora – pewność wyjazdu i pomoc w razie problemów i zmian.

2/ Przeloty czarterami – bardzo szybko, wygodnie głównie dzięki bezpośredniemu połączeniu na destynację. Również niedrogo z uwagi na wyczarterowanie całego samolotu przez organizatora. Najczęściej wynegocjowane są dla klientów bardzo dobre ceny w hotelach i liniach lotniczych. Odnajdujemy tu siłę organizatorów typu Rainbow, TUI czy Itaka w ilości zakupionego i następnie sprzedawanego produktu na ogromną skalę.
Tutaj mamy kilka rozwiązań n Zimę:

a/ Przeloty czarterami – LOTem Boeing 787 Dreamliner
Najważniejszym atutem tego samolotu jest niewątpliwie szybkość. Dzięki temu leci około 1-2h krócej niż inne samoloty na różne dalekie kierunki. Przy długich podróżach godzina bądź dwie potrafią zrobić ogromną różnicę zwłaszcza dla osób starszych i mających problemy ze stawami.
Największym atutem są również komfortowe klasy podróży: biznes (elite) leżąca  oraz premium (bardzo duże, szerokie rozkładane fotele). Jeśli ktoś szuka wysokiej klasy lotu to będzie to strzał w  dziesiątkę. Świetny system kontroli ciśnienia, duże przestronne luki bagażowe, przestrzeń, która wpływa na wygodę – są kolejnymi plusami Dreamlinera. Komfort podróżowania jest nieporównywalny z żadnym innym samolotem.
W Dreamlinerze panuje ciśnienie porównywalne na wysokości ok. 1900 m, podczas gdy w standardowych samolotach jest to prawie 2400 m. Zmniejsza to efekty choroby wysokogórskiej, zawrotów głowy i mdłości, a w połączeniu z o 8% większą ilością tlenu, wyższą wilgotnością i lepszą filtracją powietrza zmniejsza poczucie zmęczenia. To gwarancja bezpieczeństwa również dla osób starszych bądź mających problemy zdrowotne, a chcących podróżować. Warto zwrócić uwagę na stabilne fotele, które są bardzo wygodne i dobrze się rozkładają. Świetnym atutem jest tez polski system rozrywki na pokładzie i setki filmów do obejrzenia po polsku. W tym samolocie oglądamy dwa filmy, jemy posiłek i wysiadamy, podróż mija niemal w oka mgnieniu. W przypadku jakiejkolwiek awarii czy opóźnień maszyn, wówczas LOT podstawia inną.
Fotele szerokie 43cm, premium 50cm i biznes 54cm x 190cm długie. Wyświetlacze 12” w premium i Economy, w business większe, ale dalej położone. W Dreamlinerze okna mają bardzo duży rozmiar– 27 x 47 cm i są 30% większe niż w pozostałych samolotach pasażerskich. Dodatkowo położone są tak, by pasażerowie widzieli horyzont, a led-owe oświetlenie pozwala płynnie regulować siłę i barwę światła. Obecnie najlepsze rozwiązanie i najwyższy komfort podróży. Bardzo polecam

 

b/ Przeloty czarterami – TravelService  samolotem Airbus A330
Samolot bardzo duży i przestronny jak Dreamliner, ciśnienie również na bardzo dobrym poziomie podobnie jak w Dreamlinerze LOTu. Cenowo wypada nieco lepiej niż Dreamliner i zabiera więcej (bo aż 350) pasażerów. Niestety klasa biznes i premium de facto nie istnieje, jest klasa „business” ale w sezonie 2017/2018 stanowczo droga i słabsza niż w dreamlinerze (porównywalna do premium w Dreamliner). Słabszym punktem dotychczas jest  rozrywka w systemie pokładowym. Na sezon Zima 2017/2018 są 4 polskojęzyczne filmy: GIFTED , TABLE 19 , THE DIARY OF A WIMPY KID: THE LONG HAUL , WAR FOR THE PLANET OF THE APES.
Szerokość foteli ok 46cm (3cm szerzej niż w dreamlinerze), ekrany mniejsze z 9” wyświetlaczami. Fotele są mniej wygodne niż w Dreamlinerze, a jak ktoś z przodu się pochyli z siedzeniem zaczyna się problem, czego zupełnie nie ma w Dreamlinerze. Świetnie pilnowany system ciśnienia, duże przestronne luki bagażowe.

Porównywalny z Dreamlinerem, jednakże słabsza rozrywka pokładowa po polsku i brak wyboru lepszych klas lotu.

c/ Przeloty czarterami – TUI Arkefly samolotami Boeing 767
Są to już dość wysłużone, starsze, poprzedniki Dreamlinera. Duże maszyny, które umożliwiają dolecieć bezpośrednio na destynację. Mają fotele szerokie na 42cm (premium na 46cm) oraz dość małe 7 i 9 calowe wyświetlacze dla rozrywki. Porównywalne do samolotów, które latają na krótkich trasach do Grecji, jednak zabierają ciut więcej pasażerów. Niestety, w większości zupełny brak polskiej rozrywki, a wielkość ekranów LCD zupełnie nie daje komfortu oglądania. Można przyjąć, że systemu rozrywki brak. Ogólnie wielkość foteli, ekranów, rozrywka – to starszy samolot, ale atutem są bardzo dobre niskie ceny i fakt, że zalecimy do celu (długodystansowy) bez jakichkolwiek przesiadek. Najsłabszy gdyby zestawić go z Airbusem A330 czy Dreamlinerem 787. Plusem tego rozwiązania jest cena, gdyż loty oparte na tych samolotach są najtańsze, a przez to oferty też niskie cenowo

d/ Przeloty czarterami – EnterAir  samolotami Boeing 737-800
W mojej ocenie to próba dotarcia na daleką destynację najtańszym kosztem. Cena robi wrażenia i jest to najkorzystniejsza forma podróżowania. Lot na dalsze destynacje takim samolotem wiąże się z koniecznością międzylądowania na tankowanie. W sezonie zimowym 2017/2018 takie loty są do Omanu, na Sri Lankę, Wyspy Zielonego Przylądka, a także na Zanzibar z Katowic i Wrocławia. Samoloty nie są tak szybkie jak duże maszyny, o których pisaliśmy wcześniej, wiec ogólnie lot takim samolotem jest dłuższy o ok 1-2h  w zależności od odległości. Dodatkowo też z uwagi na międzylądowanie na tankowanie dochodzi też ok 1-2h.
Reasumując komfort przelotu słabo wypada – dość długi i trudny, ale wynagradzają nam to super ceny kierunków, na których latają takie połączenia.

Rynek lotniczy w Polsce jak widać bardzo ewoluuje i daje nam dużo możliwości wyboru. Ważne, abyśmy wybrali dobrego agenta turystycznego, który oferuje wszystkich organizatorów turystyki, co pozwoli nam na uzyskanie wiedzy i doświadczenia fachowego specjalisty. Dzięki temu dobierzemy komfort lotu do własnych wymagań i planowanego budżetu. My znamy samoloty, którymi wysyłamy naszych klientów na wymarzone wakacje, ich plany i rozkład siedzeń, komfort podróży i różnice we wszystkich szczegółach.
Podpowiemy i profesjonalnie doradzimy.

Jeśli mój artykuł spodobał się i chcesz skorzystać z mojej wiedzy aby otrzymać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb
– serdecznie zapraszam do kontaktu:


Szymon Szempliński
tel: 501-748-502

Strona o mnie

Moje podróże

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Św. Mikołaja 1/1 15-419 Białystok;
tel.: (85) 742-07-74;
infolinia: 786-24-24-24

PODOBNE ARTYKUŁY

0 524

0 721

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź