Home Bez kategorii Egzotyczne wakacje samolotem – LOT Dreamliner 787, TravelService Airbus A330. TUI...

Egzotyczne wakacje samolotem – LOT Dreamliner 787, TravelService Airbus A330. TUI Arkefly Boeing 767 czy EnterAir Boeing 737? Co wybrać ?

0 1335

W przypadku wyboru egzotyki na zimę 2017/18 poszukiwania należy rozpocząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie – jak bardzo ważny jest dla mnie komfort podróży i lotu? Mamy do wyboru kilka rozwiązań na rynku, które są dostępne i znacznie się różnią. Wysoki standard i wygoda kosztuje, ale każda wersja ma swoich klientów i zwolenników i daje inne możliwości.

1/ Przeloty samolotami rejsowymi np. Qatar, Emirates, LOT, Lufthansa, Air France itd. – dają największe możliwości dopasowania do dni wylotów, portów i lotnisk, co może być bardzo wygodne dla pasażerów, jednakże mamy zawsze dodatkową przesiadkę w porcie (dodatkowe 2-3h minimum w podróży). W okresie zimowym polecam ewentualne przesiadki tylko na południowej półkuli (Dubai, Doha, Abu Dhabi) z uwagi na temperatury panujące w Europie i przypadku oblodzeni, śnieżyc czy i innych niespodzianek, nasza podróż może napotkać kłopoty. W sytuacji złych warunków podróż może się znacząco wydłużyć. W tej opcji tracimy często opiekę polskiego rezydenta, gdyż oferty są bardzo zindywidualizowane pod względem terminów lotów, jednakże bez polskiego rezydenta. Jako zespół 24Holiday pomagamy oczywiście ze znalezieniem polskich lokalnych biur podróży. Samoloty linii Emirates czy Qatar maja znacznie ograniczoną rozrywkę w postaci polskojęzycznych filmów. Pozostały komfort podróży na bardzo dobrym poziomie. Jako organizator wyjazdów i pakietów Dertour możemy łączyć loty i hotele w jeden pakiet dając gwarancję wyjazdu w ramach usługi organizatora – pewność wyjazdu i pomoc w razie problemów i zmian.

2/ Przeloty czarterami – bardzo szybko, wygodnie głównie dzięki bezpośredniemu połączeniu na destynację. Również niedrogo z uwagi na czarter całego samolotu. Najczęściej wynegocjowane są dla klientów bardzo dobre ceny w hotelach i liniach lotniczych. Odnajdujemy tu siłę organizatorów typu Rainbow, TUI czy Itaka w ilości zakupionego i następnie sprzedawanego produktu na masową skalę.
Tutaj mamy kilka rozwiązań n Zimę:

a/ Przeloty czarterami – LOTem Boeing 787 Dreamliner
Z atutów można wymienić, że jest to najszybszy samolot. Dzięki temu leci około 1-2h krócej niż inne samoloty na różne dalekie kierunki, a ta godzina, dwie często to bardzo dużo.
Największym atutem są również świetne komfortowe klasy podróży: biznes (elite) leżąca  oraz premium (bardzo duże, szerokie rozkładane fotele). Jeśli ktoś szuka wysokiej klasy lotu to na pewno strzał w  dziesiątkę. Świetny system kontroli ciśnienia, duże przestronne luki bagażowe, przestrzeń, która wpływa na komfort i wygodę. Komfort podróżowania jest nieporównywalny z żadnym innym samolotem. W Dreamlinerze panuje ciśnienie porównywalne na wysokości ok. 1900 m, podczas gdy w standardowych samolotach jest to prawie 2400 m. Zmniejsza to efekty choroby wysokogórskiej, zawrotów głowy i mdłości, a w połączeniu z o 8% większą ilością tlenu, wyższą wilgotnością i lepszą filtracją powietrza zmniejsza poczucie zmęczenia. To gwarancja bezpieczeństwa również dla osób starszych bądź mających problemy zdrowotne, a chcących podróżować. Stabilne fotele, bardzo wygodne, dobrze rozkładające się. Świetnym atutem jest tez polski system rozrywki na pokładzie i setki filmów do obejrzenia po polsku. W tym samolocie oglądamy dwa filmy, jemy posiłek i wysiadamy, podróż mija bardzo dobrze. W przypadku jakiejkolwiek awarii czy opóźnień maszyn, wówczas LOT podstawia inny. Fotele szerokie 43cm, premium 50cm i biznes 54cm x 190cm długie. Wyświetlacze 12” w premium i Economy, w business większe, ale dalej położone. W Dreamlinerze okna mają bardzo duży rozmiar– 27 x 47 cm i są 30% większe niż w pozostałych samolotach pasażerskich. Dodatkowo położone są tak, by pasażerowie widzieli horyzont, a led-owe oświetlenie pozwala płynnie regulować siłę i barwę światła. Obecnie najlepsze rozwiązanie i najwyższy komfort podróży. Bardzo polecam

 

b/ Przeloty czarterami – TravelService  samolotem Airbus A330
Samolot bardzo duży i przestronny jak Dreamliner, ciśnienie również na bardzo dobrym poziomie podobnie jak w Dreamlinerze LOTu. Cenowo lepiej ciut wypada niż Dreamliner i zabiera więcej bo aż 350 pasażerów. Niestety klasa biznes i premium de facto nie istnieje, jest klasa „business” ale w sezonie 2017/2018 stanowczo droga i słabsza niż w dreamlinerze (porównywalna do premium w Dreamliner). Słabszym punktem dotychczas jest  rozrywka w systemie pokładowym. Polskojęzyczne na sezon Zima 2017/2018 są 4 filmy są: GIFTED , TABLE 19 , THE DIARY OF A WIMPY KID: THE LONG HAUL , WAR FOR THE PLANET OF THE APES.  Szerokość foteli ok 46cm (3cm szerzej niż w dreamlinerze), ekrany mniejsze z 9” wyświetlaczami. Fotele są mniej wygodne niż w dreamlinerze, a jak ktoś z przodu się pochyli z siedzeniem zaczyna się problem, czego zupełnie nie ma w dreamlinerze. Świetnie pilnowany system ciśnienia, duże przestronne luki bagażowe. Porównywalny z Dreamlinerem, jednakże słabsza rozrywka pokładowa po polsku i brak wyboru lepszych klas lotu.

c/ Przeloty czarterami – TUI Arkefly samolotami Boeing 767
Są to dość już wysłużone, starsze, poprzedniki Dreamlinera, ale duże maszyny, które umożliwiają dolecieć bezpośrednio na destynację. Mają fotele szerokie na 42cm (premium na 46cm) oraz dość małe 7 i 9 calowe wyświetlacze dla rozrywki. Porównywalne do samolotów, co latają na krótkich trasach do Grecji, tylko zabierają ciut więcej pasażerów. Niestety w większości zupełny brak polskiej rozrywki, a  wielkość ekranów LCD zupełnie nie daje komfortu oglądania. Można przyjąć, że systemu rozrywki brak. Ogólnie wielkość foteli, ekranów, rozrywka – to starszy samolot, ale atutem są bardzo dobre niskie ceny i fakt, że zalecimy do celu (długodystansowy) bez  jakichkolwiek przesiadek. Najsłabszy gdyby zestawić go z Airbusem A330 czy Dreamlinerem 787. Plusem tego rozwiązania jest cena, gdyż loty oparte na tych samolotach są najtańsze, a przez to oferty też niskie cenowo

d/ Przeloty czarterami – EnterAir  samolotami Boeing 737-800
W mojej ocenie to próba najtańszym kosztem dolecenia na destynację daleką. Cena robi wrażenia i jest to najtańsza forma podróżowania. Lot na dalsze destynacje takim samolotem wiąże się z koniecznością międzylądowania na tankowanie. W sezonie zimowym 2017/2018 takie loty są do Omanu, na Sri Lankę, Wyspy Zielonego Przylądka, a także na Zanzibar z Katowic i Wrocławia. Samoloty nie są tak szybkie jak duże maszyny, o których pisaliśmy wyżej, wiec ogólnie lot takim samolotem jest dłuższy o ok 1-2h  w zależności od odległości, dodatkowo też z uwagi na międzylądowanie na tankowanie dochodzi też ok 1-2h. Reasumując komfort przelotu słabo wypada – dość długi i trudny, ale wynagradzają nam to super ceny kierunków, na których latają takie połączenia.

Rynek lotniczy w Polsce jak widać bardzo ewoluuje i daje nam dużo możliwości wyboru. Ważne, abyśmy wybrali dobrego agenta turystycznego , który oferuje wszystkich organizatorów turystyki, co pozwoli nam na uzyskanie wiedzy i doświadczenia fachowego specjalisty, a dzięki temu dobierzemy komfort lotu do własnych wymagań i planowanego budżetu. My znamy samoloty, którymi wysyłamy naszych klientów na wymarzone wakacje, ich plany i rozkład siedzeń, komfort podróży i różnice we wszystkich szczegółach. Podpowiemy i profesjonalnie doradzimy.  Zapraszamy do 24Holiday.

 

 

Szymon Szempliński
tel: 501-748-502


Strona o mnie – moje podróże !

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Św. Mikołaja 1/1 15-420 Białystok;
tel.: (85) 742-07-74; infolinia: 786-24-24-24

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź