Home poradnik podróżnika Obozy językowe – jak wybrać najlepszą opcję?

Obozy językowe – jak wybrać najlepszą opcję?

0 1103

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest obowiązkowa. Coraz częściej oprócz zajęć pozalekcyjnych, rodzice poszukają dla dzieci dodatkowych alternatyw, rozwijających zdolności językowe. Z idealnym rozwiązaniem wychodzą naprzeciw firmy organizujące zagraniczne obozy językowe.

Zdaniem ekspertów zagraniczne obozy językowe należą do najbardziej efektywnych sposobów nauki języka obcego. W trakcie kursu dziecko jest całkowicie otoczone językiem obcym. Nauka przebiega bardzo intensywnie –  oprócz typowych lekcji wiedza przyswajana jest w czasie zajęć dodatkowych, jak również w kontaktach z rówieśnikami z innych krajów lub z rodziną goszczącą.

Oprócz korzyści edukacyjnych, obozy językowe to fantastyczna przygoda, która daje możliwość poznania nowej kultury, zapoznania się z zwyczajami danego obszaru, a także nawiązania znajomości z rówieśnikami z całego świata. Znajomości nabyte w trakcie obozu są zwykle podtrzymywane i dają dodatkowe okazje do rozwijanie zdobytych umiejętności językowych.

Nasuwa się pytanie jak skutecznie znaleźć wymarzony obóz dla dziecka?

Przede wszystkim bardzo ważnym kryterium wyboru obozu dla dziecka jest bezpieczeństwo. Przy wyborze należy kierować się firmami, które specjalizują się w organizacji imprez z turystyki młodzieżowej i językowej. Należy również zwrócić uwagę jak długo firma działa na rynku. Doświadczenie wynikające z długotrwałej działalności gwarantuje bezpieczeństwo.

Drugim ważnym kryterium wyboru powinna być możliwość maksymalnej styczności z językiem i kulturą kraju. Świętną ku temu okazją jest zakwaterowanie u lokalnej rodziny. Należy zwrócić uwagę na zaplecze dydaktyczne oraz wykwalifikowaną kadrę. Tylko wtedy mamy pewność, że nasze dzieci będą nabywać pożądane umiejętności językowe także przez zabawę oraz w trakcie zajęć nie związanych stricte z nauką języka. Powinniśmy się również dowiedzieć jak liczne są grupy zajęciowe, czy młodzież jest po przyjeździe testowana i dzielona w zależności od wieku i poziomu znajomości języka

Obecnie można zaleźć szeroką gamę obozów językowych. Coraz częściej oprócz nastawienia na naukę języka obcego spotykamy oferty o charakterze typowo rekreacyjnym, sportowym czy poszerzonym o naukę dodatkowych przedmiotów (np. akademickich). Przeglądając oferty należy zdać sobie sprawę czego oczekujemy, a następnie dopasować ofertę do wieku, znajomości języka, samodzielności i zainteresowań dziecka.

Jakość oferty na ogół warunkuję cenę, jednak z pomocą doświadczonego agenta, posiadającego szeroką wiedzę na temat trendów, na pewno uda się znaleźć obóz spełniający wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Oferty przygotować mogą wykwalifikowani doradcy wakacyjni i ubezpieczeniowy z certyfikacją KNF

PODOBNE ARTYKUŁY

0 519

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź