Home poradnik podróżnika Jak najlepiej wynająć samochód ?

Jak najlepiej wynająć samochód ?

0 2392

Większość osób podczas wyjazdów zagranicznych chce zobaczyć dużo więcej ciekawszych miejsc, niż przewiduje dana oferta turystyczna. Na miejscu mamy możliwość korzystania z oferowanych przez rezydenta wycieczek fakultatywnych. Dzięki nim możemy zwiedzić ciekawe miejsca, obejrzeć zabytki, podziwiać przyrodę czy też lepiej poznać daną kulturę. Z kolei dla osób lubiących na własną rękę organizować czas wolny najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne wynajęcie samochodu. Wtedy z własnym przewodnikiem w kieszeni indywidualnie możemy odkrywać destynację. Należy jednak pamiętać, że wynajęcie samochodu nie jest takim łatwym zadaniem jak się z pozoru wydaje. Mało kto dysponuje odpowiednio długim czasem będąc na wakacjach oraz nie każdy posiada biegłą znajomość języków obcych, aby samodzielnie przeczytać i zrozumieć wszystkie warunki wynajmu samochodu. Odważniejsi sami szukają wypożyczalni na mieście, a to wiąże się z możliwością znalezienia tańszej oferty pośród wielu konkurencyjnych firm. Osoby podejmujące mniejsze ryzyko wynajmują samochód przy pomocy rezydenta w zaprzyjaźnionej przez niego wypożyczalni. Wtedy mają większą pewność, że dostaną prawidłową odpowiedź na zadawane pytania w języku ojczystym. 

W każdym z przypadków przyszli kierowcy otrzymując i podpisując stosowne dokumenty ograniczają się głównie do pytania o „full insurance”, otrzymując potwierdzenie, że takie ubezpieczenie właśnie posiadają. Niestety wersji „ful insurance” jest mnóstwo i mało kto mówi o wyłączeniach, ryzyku ograniczeniach i udziale własnym. Warto również wspomnieć, że znajdzie się szereg osób, które wypożyczają samochód przez Internet w dużych wypożyczalniach – chcąc mieć większą pewność, że wynajęty samochód na nich czeka. Niestety mało kto pyta o wynajęcie samochodu u agenta turystycznego, wówczas wtedy klienci tracą najlepszą ofertę na rynku. Związane to jest z przyzwyczajeniem klientów, że w biurze podróży kupuje się głównie wycieczki, ale często też z brakiem wiedzy, że taki produkt jest u niego oferowany lub też brakiem stosownej wiedzy, że agent ma lepszą ofertę no, bo jak ? Tutaj znów włącza się kolejny ważny element o którym każdy powinien pamiętać – każdy agent jest naszym doradcą, którego zadaniem jest zadbać o nasz wypoczynek i jak najlepiej nam doradzić. Pytajmy się naszych agentów, nie bójmy się kontaktu, gdyż możemy mieć z tego tytułu tylko korzyści.

Większość doświadczonych już podróżników dokonując wynajmu samochodu pyta o „full insurance”, ale z pewnością nikt nie wczytuje się w szczegółowe warunki najmu i ubezpieczenia, a tym samym mało kto wie co kryje się pod tym  tajemniczym pojęciem, które wszędzie brzmi tak samo. Dlaczego? A przecież wszędzie znaczy zupełnie coś innego. Oczywiście dla większości powinno być jasne, że każde ubezpieczanie nie działa pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających. Szczególnie trudne jest to do ustalenia w małym greckim kantorku, gdzie dokumenty wynajmu nie są tłumaczone na angielski, a warunki często nie są pokazane, nie wspominając już o opcji „full insurance” do zaznaczenia, nikt nie wie, co się pod tym kryje. Najczęściej sprzedawcy coś wymieniają, ale zapomną o udziale własnym, wykluczeniach, elementach kradzieży, wandalizmu, własnego błędu i winy itp.

 Jak więc najkorzystniej wynająć samochód? Zapytać agenta, bo któż inny może posiadać tak dużą wiedzę i obiektywnie ocenić rynek? Prawdziwe „full insurance” to zero udziału własnego i pełne ubezpieczenie w przypadku zdarzenia, kradzieży itp. Taką ofertę posiada multi agent 24Holiday, a dodatkowo jest ona ok 10% tańsza niż Avis, Hertz, itp. – mimo że często można korzystać z tych samych wypożyczalni.  Jednym słowem taniej i z lepszym pełnym ubezpieczeniem wypożyczyć samochód u agenta 24Holiday.

Szymon Szempliński
tel: 501-748-502

Strona o mnie – moje podróże !

Biuro podróży 24Holiday
adres: ul. Św. Mikołaja 1/1 15-420 Białystok;
tel.: (85) 742-07-74; infolinia: 786-24-24-24

PODOBNE ARTYKUŁY

0 680

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź