Home nasze podróże Nosy Be – kraina lemurów

Nosy Be – kraina lemurów

0 4126

Nosy Be… słońce, plaża, egzotyka. Czego chcieć więcej?

Masz dość wyjazdów w miejsca, które rozczarowują fatalną pogodą? Ten kierunek wakacji jest idealny dla Ciebie. Tu zawsze świeci słońce! Szerokie piaszczyste plaże i gorąca woda, to wszystko wśród egzotycznej przyrody Madagaskaru.

Jest to idealny kierunek na romantyczne wakacje z partnerem oraz na wyjazd z rodziną.

Twoje dzieci marzyły by zobaczyć Króla Juliana? Te marzenie może się spełnić! Wystarczy udać się na jedną z wycieczek lokalnych dostępnych w tym regionie.

Wycieczki lokalne:

 1. Trzy wyspy – Nosy Komba, Nosy Tanikely, Nosy Sakatia.
  Wyprawa rozpoczyna się od Nosy Komba, nazywanej „wyspą lemurów”. Wizyta w Parku Lemurów, gdzie oprócz najsłynniejszych zwierząt Madagaskaru żyją m.in. węże boa, kameleony i żółwie. Następnie wioska Ampagorina ze sklepikami z wyrobami rzemiosła artystycznego, gdzie można kupić madagaskarskie pamiątki. Następnie Nosy Tanikely, co znaczy „mała wyspa”, która od 2010 r. jest parkiem narodowym i rezerwatem morskim. Postój na jednej z rajskich plaż, czas na snurkowanie w przejrzystym Oceanie Indyjskim i odpoczynek. Dalej trasa prowadzi na Nosy Sakatia, wyspę słynącą ze szmaragdowego koloru oceanu. Obiad przygotowany z ryb i owoców morza.
 2. Nosy Be
  Znakomity sposób na poznanie najważniejszych miejsc Nosy Be. W programie Święte Drzewo Malgaszów – miejsce modlitw, czczone w kulturze animistycznej. Przejazd do miejscowości Hell-Ville. Spacer wąskimi uliczkami, wizyta na targu miejskim, czas wolny na zakupy. Następnie park zoologiczny – Lemuria Land, gdzie mieszkają najciekawsze zwierzęta Madagaskaru: lemury, żółwie, węże, kameleony, gekony i wiele innych. Obiad w lokalnej restauracji. Odpoczynek na jednej z najsłynniejszych plaż wyspy – Andilana Beach. Na koniec przejazd na najwyższą górę Nosy Be – Mont Passot, skąd można podziwiać panoramę wyspy.

 

 1. Nosy Fainhy
  Jedna z najbardziej tajemniczych wysp archipelagu, uważana przez Malgaszów za cmentarz królów z rodu Sakalava. Otoczona krystalicznie czystym oceanem, ma plaże z piaskiem miękkim jak puder. Jest idealnym miejscem do snurkowania i relaksu. Niezapomnianym przeżyciem jest kąpiel w naturalnych basenach Antana Be, gdzie będzie okazja do pływania z dużymi żółwiami zielonymi.

 

 1. Nosy Iranja
  Wycieczka na wyspę położoną ok. 50 km od Nosy Be. Nosy Iranja to dwie części połączone 2-kilometrową piaszczystą groblą. Wyspa jest rezerwatem przyrody. Żyją tu żółwie morskie i kraby palmowe. Otacza ją rajska plaża, a ocean przybiera odcienie od jasnoniebieskiego do kobaltowego. Czas na relaks na plaży i kąpiel w oceanie. Następnie obiad w malgaskim stylu.

 

 1. Rezerwat przyrody Lokobe
  Lokobe to chronionym na wyspie rezerwatem. Wycieczka jest okazją do spędzenia dnia z bujną przyrodą. Podróż na pewno będzie ekscytująca! Po krótkiej przejażdżce przesiadka na zmotoryzowane pirogi (lokalne łodzie) i wyprawa w kierunku leśnej plaży. Można tu podziwiać pradawny las równikowy, charakteryzujący się całkowitym brakiem jadowitych zwierząt. Las zawiera dużą liczbę endemicznych gatunków, zarówno roślin, jak i zwierząt. Podczas spaceru spotkamy kolonie lemurów, kameleony, (szczęściarze mogą spotkać również najmniejszego na świecie kameleona, o długości zaledwie kilku centymetrów), węże, takie jak boa dusiciel, kolorowe płazy i innych małych mieszkańców lasu. Wrażenie robi także flora. Można tu zobaczyć starożytne drzewa, pielgrzany madagaskarskie, rośliny ananasa, kakaowce i wiele więcej.

 

 1. Wycieczka quadami
  Znakomity sposób na odkrycie ciekawych miejsc wyspy Nosy Be. Adrenalina i doskonała zabawa w otoczeniu palm i baobabów oraz okazja do poznania madagaskarskich wiosek i pięknych plaż.

 

Położenie
Nosy Be to wyspa położona przy północno-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru, oddalona o 8km.

Jedzenie
Każdy lubi jeść, prawda? Jedzenie na Madagaskarze jest naprawdę dobre. W większości hoteli znajduje się również kuchnia włoska.

Wizy
Wizy są wymagane. Wizę turystyczną ważną na okres 30 dni można uzyskać na lotnisku Nosy Be. Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy to paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z 3 wolnymi stronami, potwierdzenie biletu powrotnego). Na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy oraz karty migracyjne przyjazdu. Koszt wizy to około 30 Euro.

Szczepienia
Jeżeli chodzi o szczepienia to nie są wymagane, jednakże zaleca się szczepienia przeciwko żółtej febrze, żółtaczce typu A i B, błonicy, tężcowi i polio.

‘Ceny/Waluta
Walutą obowiązującą na Madagaskarze są ariary.

Tysiąc ariarów to około 1,50 złotego. Utrzymanie na wyspie jest bardzo tanie. Obiady mogą kosztować od kilku tysięcy w przydrożnych barach do kilkunastu tysięcy w restauracjach o podwyższonym standardzie. Cena wody mineralnej to około tysiąc ariarów, piwo ponad dwa tysiące. Za bilet do parków narodowych na całodzienne zwiedzenia trzeba zapłacić od 20 do 30 tysięcy. Pomijając opłaty za zwiedzanie, jednodniowy budżet nie potrzebującego luksusów turysty to około 50 tysięcy ariarów.

“Karty płatnicze
Uwaga! Używanie kart kredytowych nie jest powszechne: dostępne jest tylko w największych miastach.

Bankomaty
Dostępne są tylko w największych miastach. Gotówkę na miejscową walutę najlepiej jest wymieniać w stolicy, ponieważ tam będzie najlepszy przelicznik. Uwaga: przy wymienianiu pieniędzy prawdopodobnie będziemy musieli przedstawić dokument o wwiezionej na Madagaskar sumie pieniędzy, który przy odprawie otrzymamy od celnika.
Do wymiany potrzebne jest Euro bądź USD.

Pogoda
Od stycznia do kwietnia klimat jest znośny. W porze obiadowej temperatura wynosi średnio 31°C. Miesięczne opady wynoszą około 154mm podczas tego okresu.

Pomiędzy majem a październikiem klimat jest dobry. Maksymalna temperatura w tym okresie wynosi 31°C. Miesięczne opady wynoszą około 42mm podczas tego okresu.

Pomiędzy listopadem a grudniem klimat jest w porządku. Wczesnym wieczorem, średnia temperatura to 30°C. W grudniu oczekuję się codziennych opadów.

Hotele:

 1. Hotel Oreangea
  Położony wśród bujnej roślinności, obok pięknej plaży z palmami kokosowymi to idealne miejsce dla osób chcących odpocząć w zacisznym miejscu lub wyjechać na romantyczny wypoczynek.
  Położony ok. 6km od miejscowości AMBATOLOAKA ze sklepami, barami i restauracjami. Lotnisko położone jest ok. 30km od hotelu. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 350m od hotelu.

 

 1. Hotel Royal Beach
  Rozległy, zielony resort położony w słynnej zatoce Madirokely, tuż przy pięknej, ciągnącej się kilometrami plaży to idealna sceneria na egzotyczne wakacje.
  Położony ok. 250m od miejscowości AMBATOLOAKA ze sklepami, barami i restauracjami. Lotnisko jest położone ok. 20km od hotelu. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 200m od hotelu.

 

 1. Hotel Villa Valiha
  Doskonała propozycja na romantyczne wakacje w egzotycznej scenerii! Kameralny, położony w tropikalnym ogrodzie.
  Położony ok. 1km od miejscowości AMBALOAKA ze sklepami, barami i restauracjami. Lotnisko jest położone ok. 20km od hotelu.

 

 1. Hotel Vanila & SPA
  Błękit oceanu, palmy kokosowe i delikatny piasek pod stopami – to idealna sceneria na romantyczne wakacje we dwoje. Kameralny, położony przy piaszczystej plaży łagodnie schodzącej do oceanu, z tradycyjnymi budynkami krytymi strzechą schowanymi w egzotycznym ogrodzie.
  Położony ok. 7km od miejscowości AMBATOLOAKA ze sklepami, barami i restauracjami. Lotnisko położone jest ok. 30km od hotelu. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 100m od hotelu.

 

 1. Hotel Palm Beach Resort & SPA
  Idealne miejsce na oderwanie się od codziennej rutyny! Nowoczesny, rewelacyjnie położony tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Oferuje pełen relaks i zapierające dech widoki na ocean.
  Położony ok. 15 km od centrum AMBONDRONA, najbliższe sklepy i bary ok. 3 km od hotelu. Lotnisko jest położone ok. 24km od hotelu. Przystanek autobusowy oddalony o ok. 500m od hotelu.

 

 1. Hotel Andalina Beach Resort
  Rewelacyjne miejsce na wymarzone egzotyczne wakacje – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Do wyboru dwie zjawiskowe, hotelowe, piaszczyste plaże oferujące różne sposoby spędzania wolnego czasu – jedna spokojna, idealna na błogi relaks z książką w ręku, druga – dla aktywnych, z bogatą ofertą sportową.
  Położony ok. 20km od miejscowości AMBATOLOAKA ze sklepami, barami i restauracjami. Lotnisko położone jest ok. 30km od hotelu.

 

Wakacje w tym miejscu to istny raj na ziemi. To miejsce, do którego chce się wrócić.

Oferty przygotować mogą wykwalifikowani doradcy wakacyjni i ubezpieczeniowy z certyfikacją KNF

PODOBNE ARTYKUŁY

0 721

BRAK KOMENTARZY

Pozostaw odpowiedź